ÚvodNaše jednodňové výlety

Punkevná jaskyňa s Macochou, Kroměřížska kvetná záhrada

35 €/dosp,

30.08.20 ( Nedeľa )

35 € / dosp., 33 € /deti do 12 rokov.

Jednodňový výlet venovaný deťom aj dospelým.

Úkryty v hĺbke Pustého žľabu, to sú najznámejšie a naj-navštevovanejšie jaskyne v Českej republike.
Macocha a lodičky po podzemí rieky Punkva, to všetko sú unikáty, ktoré musíte vidieť. Preprava k Punkevým jaskyniam je zabezpečená vláčikom, z parkoviska pri Skalnom mlyne už od roku 1993.
Ich cestovný poriadok nadväzuje na vstupy do jaskýň, kde sa jazdí pravidelne v intervaloch 20 alebo 40 minút. Následne lanovková dráha Macocha od roku 1995, zaisťuje spojenie od Punkevných jaskýň k vyhliadkovým mostom a Chate Macocha pri priepasti. Je dobrou alternatívou pre všetkých návštevníkov Moravského krasu, ktorí nechcú alebo nemôžu chodiť pešo. Lanovková trasa vedie v blízkosti vápencových skál a je tak zárukou atraktívnej vyhliadky. Priepasť Macocha je neoddeliteľnou súčasťou výletu. Vznikla postupným zrútením sa niekoľko poschodových jaskynných priestorov a jej hĺbka je 138,5 metrov po hladinu Dolného jazierka, kde jej hĺbka ďalej pokračuje až do zatiaľ zistenej 187,5 metra. Jej krásu a úchvatné scenérie sa môžu pozorovať buď zo dna priepasti v rámci prehliadkovej trasy Punkevných jaskýň, alebo z dvoch vyhliadkových mostov. Priamo u horného mosta sa nachádza aj spomínaná Chata macocha, ktorá je obľúbenou zastávkou mnohých výletníkov, ktorí ocenia štýlovú atmosféru prostredia, dobrú domácu kuchyňu a romantiku tohto jedinečného miesta.
 

Kroměřížska kvetná záhrada je známa tiež pod názvom libosad a patrí k najvýznamnejším záhradným pamiatkam na svete. Jej pôvabné čaro možno obdivovať takmer po celý rok. Neskoro renesančný talianskej záhrady tú postupne prechádzajú k záhradám barokovo klasicistickom vo francúzskom štýle, ako je napríklad tá vo Versailles.

Bohatý program plný zelene, krás prírody a odpočinku :)

Program

Odchod v skorých ranných hodinách /cca 4:00 hod/ vyberieme po trase cez PP,LH, LM do Moravského krasu. Z parkoviska sa presunieme spomínaným vláčikom k Punkevným jaskyniam, ktoré sú najnavštevovanejšie jaskyne Česka. My si vychutnáme cestu na lodičkách s podrobným výkladom lokálneho sprievodcu. Po prehliadke jaskyne počas ktorej navštívime aj dno priepasti sa kabínovou lanovkou (cca 150m) vyvezieme nad priepasť  Macocha, do ktorej budete môcť z vysunutého mostíka nahliadnuť. Pokocháme sa prírodou..... bude čas aj na obed v miestnej reštaurácii alebo na občerstvenie v bufete.

Neskôr sa poberieme k autobusu a  vyrazíme navštíviť Kroměřížsku kvetnú záhradu. Vstup za príplatok a rozchod na krásne fotky. Prejdite sa záhradou medzi geometricky získanou zeleňou a kvetinovými ornamentami a budete si pripadať ako v tajuplnom labyrinte. Objavujte jeho originálnu architektúru, vznešené sochárske diela, svieže vodné prvky a ďalšie rozmanité umenia. V samom srdci stojí osemboký pavilón (Rotunda), ktorého čarovný interiér je bohato zdobený mytologickými výjavmi.

V cene nie je zahrnuté vstupné: cca 14€  /vláčik, lodička a lanovka/

Základné vstupné (dospelí) do záhrad bez sprievodcu stojí 90 Kč. Znížené vstupné (deti od šiestich do osemnástich rokov, študenti do dvadsiatich šiestich rokov, seniori nad šesťdesiatpäť rokov a držitelia rôznych preukazov) činí 60 Kč. Rodinné vstupné pre dvoch dospelých a dve až tri deti staršie ako šesť rokov kúpite za 230 Kč.