ÚvodVianočné zájazdy

Noc v Budapešti, Sv. Ondrej, Vyšehrad,Ostrihom a plavbou v cene !

99 €

28.11.20 - 29.12.20

Ponúkame vám kompletnú Budapešť a návštevu romantického vidieku, dedinku Svätý Ondrej, historicky známy Vyšehrad a veľkolepý Ostrihom. Večer v cene zahrnutá plavba po Dunaji, ubytovanie s raňajkami v 4* hoteli v Budapešti a prehliadku mesta so sprievodcom neustále pri vás. Sprievodca vám ponúkne aj večer strávený pri cigánskch husliach , maďarskom folklóre , dobrom guláši a červenom vínku.

Program :

1. deň :

Odchod z Liptova a okolia v skorých ranných hodinách so sprievodcom. Po nevyhnutných prestávkach , náš prvý cieľ bude návšteva malebnej , historicky známej dedinky Szentendre ( sv. Ondrej ), alebo aj  Maďarský Montmartre. Miesto kde v  harmónii nažívali roky rôzne národnostné menšiny,  kde sa umelci utiekajú vyhľadať svoju múzu, s malebnými domčekmi, prenikavým maďarským folklórom, s množstvom malinkých obchodíkov predávajúcich ručné práce, suveníry, lokálne vína a samozrejme papriku. Prechádzka touto romantickou dedinkou vo vás vyvolá pocit pokoja a oddychu. Odchod , cez historický Visegrad, známi ruinami hradu kde bola založená už v 14 storočí Vyšehradská skupina - keď sa konalo stretnutie českého, poľského  a uhorského  kráľa v uhorskom (dnes maďarskom) meste Vyšehrad. Obnova , teda nový vznik V4 sa datuje na 15.02.1991, keď sa hlavy štátu alebo vlády Česko-Slovenska ( Václav Havel ) a Maďarska (Jozsef Antall) a Poľska ( Lech Walesa ), stretli vo Vyšehrade, aby obnovili spoluprácu medzi troma krajinami, štyrmi národmi. Zastávka v Ostrihome ( maď. Esztergom ), ktorý leží priamo na Dunaji , a ten tvorí prírodnú hranicu medzi Slovenskom a Maďarskom. Mesto historicky známe, bolo jedným z hlavných sídiel uhorských vládcov, sídlo arcibiskupa, ktorý spadal pod Nitrianske kniežactvo bolo po stáročia najdôležitejšie a najvýznamnejšie mesto Uhorska. V roku 1000 tu bol korunovaný prvý kráľ Sv.Štefan. Navštívime Baziliku - Katedrálu Panny Márie a Sv. Vojtecha ktorá sa začala stavať na podnet slovenského arcibiskupa  v roku  1822. Slávnostne bola vysvätená 31. augusta 1856 a úplne dokončená v roku 1869. Bola postavená podľa vzoru Baziliky Sv. Petra v Ríme na mieste bývalého katedrálneho kostola, ktorý bol spustošený roku 1543. Odchod do Budapešti, ubytovanie, oddych. Večer sa vyberieme do ulíc so sprievodcom. Môžte stráviť čas  na Vianočných trhoch alebo pri cigánskch husliach , maďarskom folklóre , dobrom guláši a červenom vínku. Keď sa mesto oblečie do večerného šatu, ukáže svoje najkrajšie klenoty v plnej paráde, vy si ich vychutnáte s pohárom šampanského, pri tónoch Johanna Straussa vo vyhriatej presklennej lodičke na Dunaji.

Nocľah.

2. deň :

Po raňajkách, prehliadka historického mesta spolu so sprievodcom. Uvidíte najvýznamnejšie a najkrajšie historické, architektonické pamiatky Budapešti. V bývalej časti Budín navštívime Rybársku baštu kde uvidíme kostol sv. Mateja (Matyáša). Odkial sa Vám otvorí prekrásna panoráma na nábrežie Dunaja, ktoré je zapísané do Zoznamu UNESCO. Na Peštianskej strane Dunaja – v tzv. Belvárosi uvidíme dalšie pamiatky: prekrásnu budovu Madarského parlamentu, Baziliku sv. Štefana, Operu, Námestie Hrdinov, Andrássyho triedu a iné. Po prehliadke v rámci osobného voľna vám sprievodca ponúkne návštevu historickej tržnice, kde si môžete nakúpiť lokálne produkty, suveníry a iné. Vianočné trhy sa nachádzajú na pešej zóne na námesti Vorosmarty alebo pred bazilikou Sv. Štefana kde si budete môct vychutnať vianočnú atmosféru v rámci individuálneho voľna.Odchod z Budapešti. Príchod  vo včerných hodinách.

 

Nástupné miesta bez príplatku SNV, PP, LH, LM - Okoličné, Stop Shop , Centrum, RK, BB, ZV

prípadne podľa dohody možný nástup aj mestách a obciach na trase a ceste č. 18.

 

Na palube autobusu nebudú chýbať súťaže, darčeky a  občerstvenie.