ÚvodVeľká noc 2019

Korfu na Pravoslávnu Veľkú Noc - zážitok na celý život ! Bonus návšteva mesta Thessaloniki !

350 €

Letecky z Bratislavy 26.04.19 (piatok) do 29.04.19 ( pondelok )

4 dni / 3 noci ( 2 noci na Korfu, 1 noc v Thessalonikách

Ak by ste mali len jedinú možnosť v živote navštíviť tento unikátny grécky ostrov Korfu, tak vsadte všetko na červenú - na slávnosti Veľkej noci s príchodom jari. A prečo na červenú? Lebo farbou týchto dní je práve červená. Zažite to , čo ste snáď ešte nikdy nepočuli ani netušili. Velikánske červené džbány, od tých najmenších až po 2 metrové a možno aj väčšie sa hádžu z okien. Tento zvyk, sprevádza veľký hudobný sprievod , deti, mladí aj starí , všetci spolu oslavujú v uliciach hlavného mesta. Orchester hraje neustále, pochod či už cirkevný alebo hudobný vo vás zanechá neopísateľný pocit úžasu. Počas Veľkej soboty ľudia na Korfu vyhadzujú z okna  nielen veľké hlinené nádoby, ale aj riady, hrnce a džbány, ktoré končia na zemi, pod oknami, a rozbité na márne kúsky. Podľa miestnych je táto tradícia symbolom začiatku niečoho nového, a koniec starého. Zbavujú sa starých a nepotrebných vecí preto, aby oslávili novú úrodu, žatvu, ku ktorej sa hodia nové riady. 

Takú malú ochutnávku vám môžeme poskytnúť aj v tomto linku :

https://www.youtube.com/watch?v=UNHT8aX01Bo

V cene je zahrnuté :

Spiatočná letenka

Transfery v Grécku ako z letiska, z prístavu a na ostrove autobusovou dopravou

Ubytovanie v 2* / 3* Hoteli,  raňajka + 2 x večera

Prehliadka hlavného mesta Kerkyra, starý prístav, Kostol Sv. Spiridona , námestie Lyston atď, Výlet  na letné sídlo cisárnovnej Sisi - Achilleion Palác - v cene !!!

So sprievodcom počas celého výletu !!!

Listky na trajekt tam aj späť. (mini plavba , veľmi príjemná)

Výlet na večerné slávnosti s megalománskym ohňostrojom !!!

V nedeľu večerná prechádzka mestom - Thessaloniki.

Zájazd z Liptova

Maximálny počet osôb v skupine 18.

Popis ostrova :

Druhý najväčší a zároveň najsevernejší položený ostrov zo skupiny siedmich Iónskych ostrovov. Podľa dávnej báje sa nádherná dcéra gréckej rieky Assopu zapáčila bohovi morí a oceánov Poseidónovi. A on ju uniesol práve sem. Ani táto legenda však nenarúša pokojne plynúci vidiecky život miestnych obyvateľov malých horských dediniek. Uchvátia vás čarokrásnym výhľadom na zelenú ostrovnú scenériu, grécku pevninu, albánske pobrežie či v diaľke sa trblietajúcu nekonečnú morskú hladinu. Čistý kontrast s letoviskami lákajúcimi návštevníkov pravou dovolenkovou atmosférou, ktorú si môžu plnými dúškami vychutnávať oddychom na niektorej z množstva pláží alebo posedením na terase miestnej taverny pri osviežujúcom frapé. K tým najkrajším miestam patria Liapades a Paleokastritsa, ktorú tvorí šesť menších zálivov. Najkrajší výhľad na členité pobrežie omývané priezračne čistou vodou sfarbujúcou sa v množstve pobrežných jaskýň do atramentova, je z horskej dedinky Lakones. Paleokastritsa je miestom kde podľa legendy Poseidon premenil Odysseovu loď na kameň pri návrate na rodnú Ithaku.  Legendu podporuje skutočnosť, že pri pobreží tohto nádherného miesta sa naozaj nachádza skalný útvar tvaru lode, skala Kolovri. ( možnosť fakultatívneho výletu - 15 €/os. )

Vstupná brána Jadranu

Tento večne zelený „smaragdový ostrov“ vďačí za svoju krásu priaznivému podnebiu, v ktorom sa darí subtropickej flóre. Nádhernú zelenú farbu mu dodáva množstvo olivových stromov, ktoré sem v dávnej minulosti priviezli Benátčania. Na ploche s rozlohou 592 km2 sa ich tu vraj nachádza viac ako 3 milióny.

Pobrežné zákutia Korfu obmývajú všetkými odtieňmi modrej farby mora, z východnej strany Iónske a na západe Jadranské. Strategická poloha ostrova, zabezpečila dôležitú pozíciu v histórii Stredozemného mora a prezývku "Vstupná brána Jadranu". Každý z národov, či už to boli Byzantínci, Benátčania, Francúzi alebo Angličania, mu vtlačil jedinečnú pečať svojej kultúry, až kým v roku 1864 nedošlo k pripojeniu Iónskych ostrovov k slobodnému Grécku. Kerkyra sa stala domovom pre mnohé známe osobnosti. Či už lorda Byrona, alebo pre rakúsku cisárovnú Sissi, ktorá si v oblasti Gastouri nechala postaviť zámoček Achillion. Odtiaľto pochádzal aj prvý veľký grécky štátnik, Ioannis Kapodistrias, po ktorom je pomenované malé letisko vítajúce počas letných mesiacov množstvo návštevníkov prichádzajúcich zo všetkých kútov sveta.

Program  :

1 deň : Zraz v Bratislave na letisku, Odlet  so sprievodcom do Thessalonik, mesto Cyrila a Metóda. Na letisku v " Solúni " nás bude čakat autobus. Prechod mestom , kde si o jeho histórii vypučujete viac než dosť. Príchod do prístavu Igumenica, kde sa nalodíme na trajekt smerom na Korfu. Príchod večer. Ubytovanie. Večera.

2 deň : Po raňajakách prehliadka mesta Kerkyra. Jeho historické centrum je zapísané do Svetového dedičstva UNESCO. Na východnej časti mesta stojí Stará pevnosť, Paleo Frourio. Od zvyšku mesta ju delí priekopa. Pevnosť bola postavená v 16. storočí Benátčanmi na mieste byzantského hradu.Vstupné 4 € pre záujemcov. Západne od Starej pevnosti je krásne upravená Esplanáda ( námestie Liston ) Je veľký park a námestie, má povesť najkrajšej Esplanády v Grécku. Esplanáda je považovaná za centrum mesta a jej priestranstvo je zdobené dielami francúzskej architektúry. Stojí pred kráľovským Palácom sv. Michala a sv. Juraja, v ktorom sídli Múzeum ázijského umenia, s jednou z najbohatších zbierok v Európe. Spleťou úzkych kamenných uličiek sa dostanete do starého mesta, ktoré vás očarí svojou jedinečnou atmosférou dotváranou vôňou korenia, anízu, likéru kum kuat a ďalších miestnych špecialít. Nad strechami starých domov so zelenými okenicami sa týči ďalšia významná pamiatka, kostol sv. Spiridona, kde sú uložené mumifikované pozostatky tohto výnimočného svätca, patróna ostrova. Aj preto je najčastejšie používaným mužským menom na Korfu práve meno Spiros. O jedinečnosti hlavného mesta ostrova svedčí aj skutočnosť, že jeho stará časť bola v roku 2007 zapísaná do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO.Samozrejme sa nevyhneme slávnostnej famfáre v meste, spojenej s už vyššie opísanou tradíciou sviatkov veľkej noci. Indivudálne voľno. Spoločný návrat do hotela. Oddych , večera.  Neskôr večer sa vyberiem opäť do ulíc zažiť veľkolepé oslavy v plnom prúde a uvidieť ohňostroj pri starej pevnosti na námestí Liston. Spoločný návrat do hotela.

3 deň: Po raňajkách odchod z hotela. Návšteva letohrádku Habsburskej cisárovnej Sisi - Achilleion Palác. Nakoľko Sisi bola veľkou obdivovateľkou starogréckej antickej kultúry, pomenovala tak letohrádok podľa antického hrdinu Achillea, ktorého socha s jeho slávnou pätou je pred vstupom do paláca v jeho záhradách. Nenecháme si újsť ani unikátny výhľad na ostrovček Pontikonisi s malou kaplnkou. Po trase  uvidíme malebné rybárske dedinky. Presun do prístavu. Nalodíme sa opäť na trajekt do prístavného mesta Igumenitsa. Príchod a ubytovanie večer do Solúňa ( Thessaloniki ) - mesta večného života, histórie a módy. Ak si chce niekto vyhodiť opäť z kopítka, tak hopsa do toho . Prechádzka mestom, rozchod na Aristotelovom námestí. Individuálne voľno. Nocľah.

4 deň : Skoro ráno presun na letisko , odlet do Bratislavy.

Možnosť dohody zvozu z Liptova za doplatok. Zdravotné cestovné poistenie a vstupy do objektov cena nezahŕňa.

časy letov 26/04/19 z Bratislavy do Thessalonik

14:30 - 17:20

časy letov 29/04/19 z Thessalonik do Bratislavy

08:30 - 09:20

Nutná rezervácia so zálohou do 30.12.18 !!!