ÚvodCity Breaks

Istanbul so sprievodcom z Liptova - Mesto na rozhraní kontinentov !

299 €

Celé 3 dni /2 noci 15.02.19 - 17.02.19 

Ubytovanie v 4* hoteli s raňajkami. Letiskové poplatky v cene! 

Istanbul ktorý vám ukradne srdce  - poznajte mesto minulosti, prítomonosti a budúcnosti !

Letecky s Turkish Airlines z Košíc priamo do Istanbulu so sprievodcom !

Výborené časy letov !

Prečo práve Istanbul? Neopísateľné 15 miliónové mesto známe nielen kvôli známemu vlaku Orient Express, nazývané ako aj Nový Rím , Carihrad, kráľovná miest, mesto - ríša sama o sebe, Bizantium či nezabudnuteľný Konštantinopol......Mesto na 7 pahorkoch, ktoré spája Europsky a Ázijsky kontinent, s obrovskou históriou ktorá vás osloví, očarí a prenesie v čase. Iní si ho zamilujú pre svoju farbu, auru, iní pre mesto mnoho tvárí.

Istanbul som musela navštíviť nespočetne krát aby som sa uistila že je to moja srdcovka, ktorú nikdy nedokážem pochopiť. Za každým, keď sa tam vraciam, cítim tú silnú energiu tohto unikátneho mesta ktorá vo mňe vyvolá pocity, myšlienky ktoré sa nedajú opísať ani vysloviť. Je to sila, mega sila....

Jedna z legiend prezrádza, že slovo prevzali z navigačných tabúľ, ktoré oznamovali „Eis tin Poli“, čo v gréčtine znamená „do mesta“. Gréci zas vravia, že keď Turci prepadli Konštantinopol, jeden mních skríkol a zmätene opakoval "Eis tin Poli"  - (turci vošli) do mesta....

Rozhodla som sa vás vziať spolu so mnou a zoznámiť vás s hlavným mestom niekdajšiej obrovskej Byzantskej ríše.

08:55 - 12:50

19:45 - 19:40

Program:

1 deň:

Zraz na letisku v Košiciach.

Príchod do Istanbulu. Transfer do hotela. Hotel v bezprostrednej blízkosti známej pešej zóny Istiklal Cadessi pri Taximskom námestí  - ubytovanie.  Taxim je de facto centrom moderného mesta.  Večerná prechádzka po štvrti Taxim, sprievodca vás zoznámi s uličkami, ktoré žijú dlho do noci až do rána a potom zas od rána do ďalšieho rána. Ochutnajte výbornú tureckú kuchyňu. Pozdĺž Istiklal Cadessi uvidíte veľa historických budov, obchodov a reštaurácii. Doprajte si pohár vína v niektorých vysokých hoteloch s výhľadom na osvetlené mesto , tento úchvatný výhľad vám snáď aj pripomenie rozprávku "tisíc a jedna noc" , lebo táto noc vám ostane v pamäti.

2 deň:

Po raňajkách prehliadka mesta. Presun cez Galatský most ponad "zlatý roh" do starého mesta.

Podľa gréckej legendy bol Zlatý roh takto pomenovaný obyvateľmi starogréckeho mesta Megara podľa hrdinky Keroessy (grécky Κερόεσσα, slovensky "rohatá").

V inej legende sa hovorí, že počas osmanských nájazdov nahádzali Byzantníci do tunajších vôd toľko pokladov, až sa tunajšie vody začali trblietať zlatom – možno odtiaľ pochádza aj názov zátoky. Iní zase tvrdia, že pomenovanie pochádza zo skutočnosti, že v tunajšej pokojnej hladine sa najprv odrážali zlaté kopule byzantských kostolov a neskôr minarety a kupoly mešít.

Uvidíme, Modrú Mešitu , Byzantský chrám teraz už Múzeum Aghia Sofia, Hipodrom, Egyptský obelisk, slávny sultánsky palácový komplex Topkapi, rozľahlá podzemná vodná nádrž Yerebatanská cisterna známa hlavou Medúzy, návšteva Veľkého bazára a Egyptského bazára. Obdivovať tu môžete ručne tkané koberce, kožené výrobky, šperky, hodváb, cukrovinky, korenie kde vám bude udelené individuálne voľno na nákupy. Návrat do hotela, večer individuálne voľno.

3 deň:

Po raňajkách, prehliadka sultánovho paláca Dolmabahce a následne plavba loďou cez Bospor ktorý oddeluje Európsky kontinent od Ázijského a spája marmarské more s čierným . ˇÚžasný záver výletu, kde uvidíte na oboch brehoch miliónové vily, vypočujete si zaujímavosti a samozrejme ochutnáte pravý turecký čaj.

Odchod na letisko, návrat do Košic.

Vstupné do objektov je extra cca 50 eur. V cene sú zahrnuté aj letiskové poplatky!