ÚvodPoznávacie zájazdy

Egypt - Plavba po Níle...

Dych vyrážajúce pyramídy, životodarný Níl a chrámy... pripomínajú zašlú slávu faraónov

Termín: 15.02 - 22.02.2019 5* hotel + 5* loď Cena: 920 € os.,vrátane letenky

* all inclusive  * odlet BTS  * vstupy v cene !!!                

Program:

1. deň

Odlet z Bratislavy do Egypta. Po prílete do Hurghady sa presunieme do hotela.

2. deň

Voľný deň, all inclusive služby, pláž, kúpanie.

3. deň

V skorých ranných hodinách presun do Asuánu. Asuán je akousi pomyselnou „bránou do čiernej Afriky“, a zároveň je mestom bez jediného mosta. Veľká asuánska priehrada vystihuje kontrast starej a novej doby. Ráno navštívime High Dam a Old Dam. Nalodíme sa na loď a poplavíme sa do Kom Ombo, kde navštívime chrám boha Sobeka. Plavba do Edfu.

4. deň

V meste Edfu navštívime chrám sokolieho boha Hora, ktorý je nielen najzachovalejším chrámom v celej krajine, ale i jedným z najkrajších chrámov. Boh Hor je vždy znázorňovaný ako sokol a jeho krídla boli symbolom rozlohy vesmíru a slnko a mesiac boli považované za jeho oči. Plavba do mesta Esna. Návšteva chrámu Chnum. Luxor.

5. deň

Po raňajkách sa vydáme objavovať západný breh. Navštívime „ríšu mŕtvych“ Údolie kráľov, kde sa nachádzajú hrobky kráľov z 18., 19. a 20. dynastie. Svoje miesto tu má i hrobka azda najznámejšieho faraóna Tutanchamóna. V Údolí kráľovien si pozrieme hrobky kráľovien a ich detí a najvýznamnejšiu pamiatku tejto oblasti Chrám kráľovnej Hatšepsut, čiastočne vytesaný do skaly a čiastočne dostavaný do svojej pôvodnej podoby. Nevynecháme ani sochy faraóna Amenthotepa III. – Memnonove kolosy. Popoludní navštívime dva nádherné chrámy  na východnom brehu Nílu – Luxor a Karnak. Chrám v Karnaku, kultové stredisko boha Amona. Bol postupne stavaný a rozširovaný až 1500 rokov. Na jeho výstavbe sa zúčastnila väčšina významných faraónov. Luxor je jedným z najstarších a najvýznamnejších miest v Egypte. Mesto i chrám sú postavené v súlade s pravidlami egyptského náboženstva – východ je symbolom zrodenia, západ symbolom smrti.

6. deň

Dokončenie prehliadok, voľno na nákupy a prechádzky mestom.

7. deň

Check-out z lode, presun z Luxoru do letoviska Hurghada.
Podľa letových časov transfer na letisko, odlet do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.