ÚvodPoznávacie zájazdy so sprievodcom

Sopka Vezuv & Capri

Legendárne Pompeje, nádherný ostrov Capri a okraj kráteru sopky Vezuv.....

Termín: 19.04 - 22.04.2019 (3noci)

Cena: 728 € osoba/ komplet s poistením

Strava: raňajky     

Doprava: letecká BTS

*slovenský sprievodca :)

Program zájazdu:

1. DEŇ

Transfer z Bratislavy do Viedne/ Budapešti, odlet do Neapolu. Po prílete presun k sopke Vezuv s možnosťou výstupu na okraj krátera. Ubytovanie v prímorskom letovisku Sorrento.

2. DEŇ

Po raňajkách sa vyberieme do Amalfi nádhernou panoramatickou cestou cez Positano, s neopakovateľnými výhľadmi na Salernský záliv (UNESCO). Absolvujeme krátku prehliadku mesta a ďalej budeme pokračovať do Pompejí, kde si prezrieme archeologické vykopávky antického mesta, v minulosti zasypaného niekoľkometrovou vrstvou popola zo sopky Vezuv. Návrat na ubytovanie.

3. DEŇ

Dnešný deň strávime na jednom z najkrajších ostrovov Tyrhénskeho mora – Capri, ktorý je prirovnávaný k rajskej záhrade, kde slnko svieti 365 dní v roku. Okrem nádherných Augustových záhrad s výhľadom na Faraglioni (3 skaliská pri južnom pobreží), Vily Jovis (bývalá rezidencia cisára Tibéria - návšteva možná individuálne), nás nadchne výlet loďou do morskej jaskyne Grotta Azzura (fakultatívne). Odraz slnečného svetla o steny jaskyne vytvára magickú modrú farbu. Návrat na ubytovanie. Zostane nám čas aj na potulky večerným Sorrentom, posedenie pri dobrom jedle, vínku, či káve.

4. DEŇ

Po skorých raňajkách sa presunieme do Neapolu na krátku prehliadku centra. Spoznáme Nový hrad, Kráľovský zámok, Plebistické námestie, divadlo S. Carlos, nákupnú galériu Umberta I., radnicu a Radničné námestie. Potom sa už plní zážitkov presunieme na letisko v Neapole, odkiaľ odletíme späť do Viedne/ Budapešti. Transfer do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu na trase Viedeň/ Budapešť – Neapol – Viedeň/ Budapešť, transfer Bratislava – Viedeň/ Budapešť – Bratislava, autobus, resp. mikrobus počas pobytu, 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, miestneho sprievodcu v Pompejách, prepravu trajektom na ostrov Capri, sprievodcu CK SATUR. Servisné poplatky 190 €