ÚvodNaše viacdňové zájazdy

BENÁTSKY KARNEVAL, VERONA & NÁKUPY V MILÁNE

129 €

Poznávací autobusový zájazd do najkrajšej farebnej lagúny Európy - do Benátok. Navštívte s nami mesto pompéznych stavieb a historických unikátov. Zamilujte sa do karnevalovej atmosféry ako kedysi aj sám Casanova.

Ubytovanie v meste večnej lásky...Rómea a Júlie vo Verone. Výpredaje v Miláne, mesta módy a obchodov spojenie s prehliadkou historického centra.

Termín: 22.02 - 25. 02.2019 & 01.03 - 04.03.2019 (autobusom) = 129 € osoba

Termín: 08.02 - 10.02.2019 BTS-MXP-BTS (letecky) = 219 € osoba Super časy letov !!!

* letecký program na vyžiadanie

Program:

1. Deň

Odchod zo Slovenska v podvečerných hodinách. Tranzit cez Rakúsko-Talianske Alpy.

2. Deň

Príchod v skorých ranných hodinách do Benátok - kráľovnej Jadranu, ktoré bolo po 1000 rokov jednou z najväčších námorných mocností.Mini plavbou cez kanál Grande sa dostaneme k najvýznamnejším stavbám. Prehliadka mesta: nám. Sv. Marka, bazilika Santa Maria Della Sallute zasvätená Matke Patronke oslobodenia od epidémie moru, oblúkový most Rialto, Dóžov palác kt. bol sídlom Benátskej republiky, stal sa svetkom zrodu veľkého štátu, jeho najväčšej slávy ako aj jeho pádu. Ďakej uvidíme oblúkový krytý most - most Vzdychov po kt. prechádzali väzni do väznice prepojenej s Dóžový palácom. Individuálne voľno....plavba späť k autobusu. Odchod do najromantickejšieho mesta do Verony a ubytovanie v hotely. Večerná prechádzka mesta Schakespearovej lásky kde uvidíme skutočný Júliin balkón, svetoznámu arénu, námestie Piazza Delle Erbe so zeleninovým trhom a námestie Piazza day Signori, katedrálu z 12 storočia sv. Anastázie a kostol San Stefano.Návrat do hotela - nocľah.

3. Deň.

Po raňajkách sa skoro ráno vyberieme navštíviť druhé najväčšie mesto Talianska - Miláno. Uvidíme Sforzov palác z 14 storočia. kde sa na dekoračných prácach podieĺal aj Leonardo da Vinci. Na pozvanie Vojvodu z Forzy. Leonardo da Vinci prežil v Miláne 17 rokov a jednou z mnohých pamiatok kt. tam zanechal je nástenná maľba známa ako ,,posledná večera" nachádza sa v kostole Santa Maria delle Grazie. Ďalej uvidíme najväčšiu gotickú stavbu Talianska, jeden z najväčších chrámov sveta, prekrásny Dóm a nevinecháme ani najslávnejšie talianske operné divadlo Teatro alla Scala. Individuálne voľno na skvelé luxusné nákupy možete využiť v známej preskenej Galerii Viktora Emanuela ll. a pokračujeme v obchodoch všetkých svetových značiek. Nezabudnite si vychutnať pravé talianske kapučíno v kaviarničkách  s úžasným výhľadom na katedrálu. Plní poznania úchvatnej histórie, talianskej arómy a so štipkov ukradnutého temperamentu sa vraciame domov s novými zážitami.... V podvečerných hodinách odchod z Milána.

4. Deň

Príchod do Liptovského Mikuláša skoro ráno...

Zvoz v smere SNV, PP, LH, LM, RK a ďalej v obciach a mestách po trase v cene.
Na palube autobusu okrem dobrej nálady nebudú chýbať prekvapenia a darčeky.
Sprievodca na palube autobusu počas celého zájazdu.

V cene nie je zahrnuté: cestovné poistenie, pobytová taxa v hoteli do 4 €/ osoba za noc, 20 € - poplatok v Benátkach

V Benátkach podľa nového zákona bude už zavedený poplatok pre turistov aj pri len jednodňovej návšteve mesta. Nevieme s určitosťou potvrdiť o akú sumu sa jedná. Pravdepodobne cca 6€ na osobu. Sprievodca Vás bude informovať v autobuse o jeho reálnej výške a či vôbec bude nutný. 

V cene je zahrnuté: preprava klim. autobusom, sprievodca, ubytovanie v 4*hoteli s raňajkami a program vyššie uvedený bez vstupov.