ÚvodNaše viacdňové zájazdy

" Stratení v Európe "

549 €

" Stratení v Európe "

Verona, Monaco , Monte Carlo, Nice, Cannes, St. Paul De Vence, Avignon, Paríž, Versailles, Disneyland, Praha.

11 dní / 8 nocí

28/06.2019 ( Piatok ) - 08.07.2019 (Pondelok)

Ubytovanie v 3* alebo 4* hoteli s raňajkami.

Jedinečný, neúnavný , dobre zorganizovaný program, ktorý nemá konkurencie na trhu. Plný farieb a zážitkov z historických miest svetového kalibru. Prejdite sa po červenom koberci v Cannes, dajte si pohar francuzskeho vína v starom meste Nice, skuste šťastie v  casine Monte Carlo, vyznajte si lásku vo Verone, obdivujte niekdajšie sídlo pápeža v Avignone a ochutnajte provencálsku kuchyňu, v Paríži nevynechajte plavbu loďou po Seine a návštevu Montmartr, vo Versailles kráčajme po stopách Márie Antoinetty a Ľudovíta XVI a v Prahe okrem prehliadky krás mesta, si dajme dobré české pivko a sviečkovú.

549 € / os. v dvojlôžkovej izbe . Akcia do 31.03.19.

579 € cena od 01.04.19

Príplatok za jednolôžkovú izbu 280 €

Program:

1 deň (Piatok) :

Odchod neskoro večer z Liptova smer Verona. cca 1050 km.Nočný prejazd Rakúskom, smer Viedeň, Gradz, Klagenfurt, Villach, smer Talianske mesto Udine.

2 deň :

Prichod na obed do Verony. Ubytovanie. Oddych.Večerná prechádzka mesta Schakespearovej lásky kde uvidíme skutočný Júliin balkón, svetoznámu arénu, námestie Piazza Delle Erbe so zeleninovým trhom a námestie Piazza day Signori, katedrálu z 12 storočia sv. Anastázie a kostol San Stefano.Návrat do hotela - nocľah. 

3 deň :

Po raňajkách odchod z hotela. Po trase Talianského pobrežia popri Savone, San Remo sa v poobednajších hodinách dostavíme do Nice- perly Francúzskej riviéry. cca 470 km.Ubytovanie v hoteli. Večerná  prehliadka starého mesta. Uvidíme veľkolepé námestie Place Massena, prejdeme sa po Avenue  Jean Medicin, Basiliku Notre Dame de Nice, uvidíme Akropolu mesa Nice, miestnu tržnicu, na ktorej nájdete tie najkrajšie kvety , koreniny, domáce produkty, a necháme sa stratiť v malebných úzkych uličkách starého mesta. Prechádzka po večernej Promenade des Anglais nás dovedie až k hotelu Negresco, ktorý zdobý po dlhé roky nádherné nábrežie zálivu. Individuálne voľno. Nocľah.

4 deň:

Po raňajkách návšteva Monaca & Monte Carla. Len 25 km od Níce sa nachádza luxusné Monaco, ktorý je domov bohatých ľudí, noblesných jácht, najdrahších áut, pompéznych palácov, či preplnených kaviarní a samozrejme dynastie Grimaldy ktorá v tomto druhom najmenšiom štáte vládne viac ako 700 rokov. Prejdeme sa kniežactvom, kde v osobnom voľne môžete navštíviť palác. Okrem toho, každý deň sa pred palácom koná predstavenie - výmena stráži. Vyhľadávaným miestom je aj Katedrála v ktorej sa nachádza hrob herečky Grace Kelly, ktorá sa neskôr stala manželkou kniežaťa Rainiera III. (v roku 2005 pribudol do vnútra aj hrob tohto panovníka).Nevynecháme ani Monacké záhrady a samozrejme odporúčqame navštíviť úžasné  Monacké oceanografické múzeum. Ďalej navštívime Monte Carlo. Najznámejšia a najbohatšia časť Monackého kniežactva je často mylne považovaná za hlavné mesto, a to aj napriek tomu, že v skutočnosti žiadne hlavné mesto nemá. Monte Carlo, ktoré ma len 3000 trvalých občanov, zdedilo meno po princovi Karlovi III. Monackom a názov v preklade znamená Karlova hora. Monte Carlo je známe množstvom kasín, bohatých ľudí a prepychu, pričom slávu nabralo aj vďaka filmom o Jamesovi Bondovi. Pred kazínom budete mať pocit, akoby ste sa nachádzali na módnom autosalóne. Nevynecháme ani jeden z najprestížnejších trás F1 - Grand Prix Monaco. Individuálne voľno. Cestou späť no Nice sa zastavíme v prestížnej francúzskej parfumérií Fragonard . Po prehliadke a prednáške ako sa vyrábajú parfémy svetových značiek, si budete môct v obchodíku nakúpiť originálnu kozmetiku za výhodné ceny. Návrat do Nice. Volný program, napr. kúpanie v azúrovo modrom mori a večerné pechádzky.  Nocľah.

5 deň :

Po raňajkách navštívime cca 15 km vzdialené stredoveké kamenné mestečko St. Paul de Vence ukrité za hradbami zo 16. storočia. Uličky tohto romantického mestečka sú tak neopísateľne krásne a úzke, že si to miesto zamilujete na prvý pohľad. Sú také úzke, že sa tam autom vôbec nedá dostať. Plné kvetov, všade vôňa levandule, umelecké kúsky ručných prác, obrazov, prebudia vo Vás pocit raja. Je to veľmi vyhľadávané miesto turistami, ale aj umelcami. Mnohí tu strávili časť svojho života ako napr. maliar Pablo Picasso, spisovateľ James Baldwin, maliar Marc Chagall, ktorý je tu aj pochovaný a iní. Panoramický výhľad prímorské Alpy a na Cannes Vám isto ostane v pamäti. Nasleduje návšteva kosmopolitkého mesta Cannes.Cannes je "hviezdou" Francúzskej Riviéry, známa predovšetkým vďaka filmovému festivalu a pompéznym hotelom, autám a plážam, ktoré sem lákajú veľké množstvo návštevníkov. Uvidíme preslávený bulvár Croisette a samozrejme sa prejdeme po červenom koberci kde sa každoročne koná filmový festival. Individuálne voľno.Poobede ávrat do Nice. Individuálne voľno na kúpanie a večerné prechádzky. Nocľah.

6 deň :

Po skorých raňajkách odchod z Nice smer Paríž. cca 950 km. Zastávka v meste Avignon. Starobylé provensálske mesto, ktoré ako jediné v histórii malo okrem Ríma možnosť hostiť pápežský stolec. Každý sa o ňom učil v školských laviciach, no málokto si vyskúšal jeho mágiu na vlastnej koži. Hrady, dávnoveké dedičstvo, dokonalá príroda, gurmánsky zážitok a most siahajúci len do polovice rieky Rhône. To všetko sa snúbi v meste, ktorého centrum je na zozname UNESCO zapísané ako nezameniteľné. Pešia prehliadka. Krátke individuálne voľno. Odchod z provencálska smerom na sever , tranzit cez Lyon, večer príchod do Paríža . Ubytovanie. Nocľah.

7 deň :

Po raňajkách okružná prehliadka mesta. Mesto lásky, Mesto svetiel, Mesto módy. Akokoľvek mu poviete, faktom zostáva, že Príž nespoznáte za jeden víkend. Aj po týždni strávenom v tomto meste budete mať pocit, že ste nevideli všetko. Vybrali sme preto pre vás tie najvýznamnejšie pamiatky, ktoré pri návšteve Paríža nemôžete vynechať. Uvidíme sídlo vlády, operu Garnier, slávny Víťazný oblúk, ktorý dal na znak svojej sily postaviť Napoleon Bonaparte na námestí Étoile. Rozbieha sa od neho osem veľkých avenue,a my sa jednoznačne prejdeme cez Champs Élysées, najprestížnejší parížsky bulvár. Navštívime ostrovček Cité a poberieme sa za ďalšou pamiatkou. Ešte z hodín literatúry sa vám v spojitosti s hlavným mestom Francúzska istotne vybaví dielo Victora Huga Chrám Matky Božej v Paríži. Práve veľkolepá katedrála Notre Dame denne priťahuje tisícky turistov, prichádzajúcich nielen kvôli modlitbám, no najmä pre vznešenú nádheru tohto architektonického skvostu.A teraz to hlavné - najvyššia stavba v Paríži a jedna z jeho dominánt, Eiffelova veža.....čo viac dodať ? Vychutnajte si výhľad na mesto z jej najvyššieho poschodia. Uvidíme okrem iného Invalidovňu, kde je pochovaný sám Napoleón, záhrady Trocadéro. Individuálne voľno. Návrat do hotela. Večer sa vyberieme do štvrte ktorá je navždy spojená s časmi, kedy tu žili a tvorili slávny Picasso, Toulouse Lautrec,  Utrillo, či nezabudnuteľný Vincent Van Gogh - Montmartre. Uvidíme známi kabaret Moulin Rouge, navštívime baziliku Sacré Ceur, ktorá je nielen druhou najnavštevovanejšou sakrálnou stavbou po Katedrále Notre Dame, ale aj akýmsi symbolom pokánia vtedajších morálne upadajúcich Parížanov frustrovaných porážkou s Prusmi. Po nádhernej prehliadke tejto skvostnej stavby sme sa presunuli o kúsok ďalej. Okrem typických francúzskych kaviarničiek a pekárničiek sa lemujú uličky aj stánky s oblečením a samozrejme suvenírmi. Hromada ľudí a medzi nimi sa predierajúce autá, všade veľa turistov, to všetko nám dotvára nezabudnuteľný kolorit tohto miesta. Kedysi sa stretávali na námestíčku Place du Tertre maliari, sochári, rezbári, ale aj predavači znamenitého francúzskeho vínka. Práve tu nachádzali svoju umeleckú inšpiráciu také osobnosti umenia ako už spomínaní Pablo Picasso, Edgar Degas, Vincent van Gogh, či Camille Pissarro či Pierre-Auguste Renoir a mnoho ďalších.Večer, keď sa mesto oblečie to trblietavého nočého šatu, Vám ponúkneme plavbu po Seine, uvidíte tie najkrajšie skvosty Paríža, romantické mosty a samozrejme osvtelenú Eiffelovú vežu. Návrat do hotela. Nocľah.

8 deň :

Raňajky. Dnes navštívime múzeum Louvre . Nachádza sa  palácovom komplexe v centre Paríža, bývalé sídlo francúzskych kráľov. Dnes je v ňom umiestnené jedno z najväčších múzeí sveta - Musée du Louvre. Kedysi to bol hlavný palác kráľov, neskôr ho zanedbávali kvôli Versailles, ktorý dal postaviť kráľ Ludovít XIV. Dnes sa v areáli nachádza napríklad sklenená pyramída, ktorá tvorí hlavný vstup do zámku. Je to monumentálne miesto v samom srdci Paríža, v strede ideálnej čiary, končiacej na východe Vincenneským lesom a na západe Neuilly a Boulongnským lesom.Po prehliadke múzea sa vyberieme na porovnanie do Versailles. Tento významný zámok vznikol v čase vrcholu kráľovskej moci ako symbol absolutistickej monarchie. Versailles je jedným z najväčších palácov Európy a je považovaný za vrchol zámockej architektúry v Európe. Viaceré európske paláce sa snažili byť akousi kópiou Versailles. Kto bude mať záujem, navštíviť záhrady, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou zámku, môže využiť spoplatený vláčik a uvidieť tak ich krásu bez zbytočných kilometrov. Individuálne voľno. Návrat do hotela.

9 deň :

Po raňajkách odchod z hotela. Konečne nastal čas pre zábavu . Návšteva Disneylandu. Tento celý deň venujeme tématickému parku, ktorý poteší snáď každého. Je jedno či máte päť rokov a po byte pobehujete so svojou vlastnou postavičkou Mickey Mouse alebo ste už odrastený manažér či podnikateľ a kreslený svet Disney len obdivujete.Pocestujete v čase rozprávok a disney filmov ako napr. Piráti z Karibiku či Indiana Jones, Let Petra Pana či iné adrenalínové atrakcie ako čarovný domček, rôzne jaskyne, hojdacie mosty . Môžete sa nalodiť na slávny parník Marka Twaina či navštíviť strašidelný zámok. Na hlavnej ulici Main Street, ktorá kopíruje americkú hlavnú triedu menšieho mesta z roku 1900 a je lemovaná milými viktoriánskymi domčekmi, v ktorých sa skrývajú čarovné obchody sa prechádzajú postavičky zo známich rozprávok. K tomu množstvo amerických fast foodov, barbeque reštaurácií, kaviarní, suvenírov a sladkostí. Z posledných síl sa vrátime do autobusu a plný zážitkov sa vyberieme na cestu . Nočný prejazd cez Francúzsko, Nemecko, až do Prahy. cca 1030 km.

10 deň :

Príchod do Prahy v doobedňajších hodinách. Ľahká prechádzka v starom meste. Uvidíme tie najhlavnejšie pamiatky ako napr. Stará radnica a jej Orloj, Václavské námestie, Karlov Most, Prašná brána, Námestie Republiky s nákupným centrom Palladium. Individuálne voľno na obed. Ubytovanie do hotela o 14.00 hod. Oddych. Kto bude vládať, odporúčame vychutnať si večernu Prahu v historickom jadre, navštiť reštauráciu U Pavouka so stredovekou kuchyňou, šou akú v Európe ľahko nenájdete. Návrat  do hotela. Nocľah.

11 deň (Pondelok ) :

Po raňajách odchod z hotela. Návšteva hradného komplexu Hradčany. Začneme na Pražskom hrde, pozrieme si katedrálu Sv. Víta a všetko po ceste smerom do starého mesta orášime všetky dôležité pamiatky . Krátke osobné voľno. Návrat do autobusu, odchod na Slovensko. S ohromným množstvom znalostí, ikon a zážitkov - novým vlastným bohactvom, sa vraciame domov s pocitom ako "stratení v Európe ". Príchod vo večerných hodinách.

 

Nocľah 1 x Verona,  3 x Nice, 3 x Paríž, 1 x Praha

 

Zvoz v smere SNV, PP, LH, LM, RK a ďalej v obciach a mestách po trase v cene.
Na palube autobusu okrem dobrej nálady nebudú chýbať prekvapenia a darčeky nie len pre dospelých ale aj pre deti.
Sprievodca na palube autobusu počas celého zájazdu.

V cene je zahrnuté :preprava klim. autobusom, sprievodca, ubytovanie v 3* alebo 4*hoteli s raňajkami a program vyššie uvedený bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté cestovné zdravotné poistenie a vstupy.

Múzeum Louvre - 20 €, ( vstupné hradia všetci v prípade skupinovej prehliadky so prievodcom bez čakacej doby v rade a na  lístky. Idividuálne vstupné do 26 rokov je zdarma. )

Versailles - 18 € s čakacou dobou podľa množstva ľudí, 26 € s audioguide bez čakania, záhrady zdarma.

Disneyland - 68 € dosp., deti od 3-11 rokov 63 € celodenný vstup na všetky atrakcie v cene.

Oceanografické múzeum v Monaku - 14 € dosp., 10 € deti od 13- 18 rokov, 7 € deti od 4-12 rokov.

Monte Carlo Casino vstup 20 € = hodnota žetónov, neváhajte a za vstupné skúste zároveň svoje štastie .

Pražský hradný komplex so zlatou uličkou cca 10 €, bez vstupenky len exteriér.