ÚvodNaše viacdňové zájazdy

Francúzska riviéra

420 €

Azúrové pobrežie známe ne celom svete pod menom Côte d´ Azur

8 dní/ 6 nocí

23. 08. 19 v piatok vo večerných hodinách - návrat 31. 08. 19 v sobotu večer

Verona, Monaco , Monte Carlo, Nice, Cannes, St. Paul De Vence, Port Grimaud,Saint Tropez, Graz...

Jedinečný, neúnavný , dobre zorganizovaný program, ktorý nemá konkurencie na trhu. Plný farieb a zážitkov z historických miest svetového kalibru. Prejdite sa po červenom koberci v Cannes, dajte si pohar francuzskeho vína v starom meste Nice, skuste šťastie v  casine Monte Carlo, vyznajte si lásku vo Verone,  ochutnajte úžasnú kuchyňu....

Program:

1 deň (Piatok) :

Odchod neskoro večer z Liptova smer Verona. cca 1050 km.Nočný prejazd Rakúskom, smer Viedeň, Gradz, Klagenfurt, Villach, smer Talianske mesto Udine.

2 deň :

Prichod na obed do Verony. Ubytovanie. Oddych.Večerná prechádzka mesta Schakespearovej lásky kde uvidíme skutočný Júliin balkón, svetoznámu arénu, námestie Piazza Delle Erbe so zeleninovým trhom a námestie Piazza day Signori, katedrálu z 12 storočia sv. Anastázie a kostol San Stefano.Návrat do hotela - nocľah. 

3 deň :

Po raňajkách odchod z hotela. Po trase Talianského pobrežia popri Savone, San Remo sa v poobednajších hodinách dostavíme do Nice- perly Francúzskej riviéry. cca 470 km.Ubytovanie v hoteli. Večerná  prehliadka starého mesta. Uvidíme veľkolepé námestie Place Massena, prejdeme sa po Avenue  Jean Medicin, Basiliku Notre Dame de Nice, uvidíme Akropolu mesa Nice, miestnu tržnicu, na ktorej nájdete tie najkrajšie kvety , koreniny, domáce produkty, a necháme sa stratiť v malebných úzkych uličkách starého mesta. Prechádzka po večernej Promenade des Anglais nás dovedie až k hotelu Negresco, ktorý zdobý po dlhé roky nádherné nábrežie zálivu. Individuálne voľno. Nocľah.

4 deň:

Po raňajkách návšteva Monaca & Monte Carla. Len 25 km od Níce sa nachádza luxusné Monaco, ktorý je domov bohatých ľudí, noblesných jácht, najdrahších áut, pompéznych palácov, či preplnených kaviarní a samozrejme dynastie Grimaldy ktorá v tomto druhom najmenšiom štáte vládne viac ako 700 rokov. Prejdeme sa kniežactvom, kde v osobnom voľne môžete navštíviť palác. Okrem toho, každý deň sa pred palácom koná predstavenie - výmena stráži. Vyhľadávaným miestom je aj Katedrála v ktorej sa nachádza hrob herečky Grace Kelly, ktorá sa neskôr stala manželkou kniežaťa Rainiera III. (v roku 2005 pribudol do vnútra aj hrob tohto panovníka).Nevynecháme ani Monacké záhrady a samozrejme odporúčqame navštíviť úžasné  Monacké oceanografické múzeum. Ďalej navštívime Monte Carlo. Najznámejšia a najbohatšia časť Monackého kniežactva je často mylne považovaná za hlavné mesto, a to aj napriek tomu, že v skutočnosti žiadne hlavné mesto nemá. Monte Carlo, ktoré ma len 3000 trvalých občanov, zdedilo meno po princovi Karlovi III. Monackom a názov v preklade znamená Karlova hora. Monte Carlo je známe množstvom kasín, bohatých ľudí a prepychu, pričom slávu nabralo aj vďaka filmom o Jamesovi Bondovi. Pred kazínom budete mať pocit, akoby ste sa nachádzali na módnom autosalóne. Nevynecháme ani jeden z najprestížnejších trás F1 - Grand Prix Monaco. Individuálne voľno. Cestou späť no Nice sa zastavíme v prestížnej francúzskej parfumérií Fragonard . Po prehliadke a prednáške ako sa vyrábajú parfémy svetových značiek, si budete môct v obchodíku nakúpiť originálnu kozmetiku za výhodné ceny. Návrat do Nice. Volný program, napr. kúpanie v azúrovo modrom mori a večerné pechádzky.  Nocľah.

5 deň :

Po raňajkách navštívime cca 15 km vzdialené stredoveké kamenné mestečko St. Paul de Vence ukrité za hradbami zo 16. storočia. Uličky tohto romantického mestečka sú tak neopísateľne krásne a úzke, že si to miesto zamilujete na prvý pohľad. Sú také úzke, že sa tam autom vôbec nedá dostať. Plné kvetov, všade vôňa levandule, umelecké kúsky ručných prác, obrazov, prebudia vo Vás pocit raja. Je to veľmi vyhľadávané miesto turistami, ale aj umelcami. Mnohí tu strávili časť svojho života ako napr. maliar Pablo Picasso, spisovateľ James Baldwin, maliar Marc Chagall, ktorý je tu aj pochovaný a iní. Panoramický výhľad prímorské Alpy a na Cannes Vám isto ostane v pamäti. Nasleduje návšteva kosmopolitkého mesta Cannes.Cannes je "hviezdou" Francúzskej Riviéry, známa predovšetkým vďaka filmovému festivalu a pompéznym hotelom, autám a plážam, ktoré sem lákajú veľké množstvo návštevníkov. Uvidíme preslávený bulvár Croisette a samozrejme sa prejdeme po červenom koberci kde sa každoročne koná filmový festival. Individuálne voľno.Poobede ávrat do Nice. Individuálne voľno na kúpanie a večerné prechádzky. Nocľah.

6 deň :

Po raňajkách  sa vyberieme navštíviť legendárne Saint Tropez ktoré preslávil legendárny Louis de Funés so svojimi žandármi – fotenie sa pred budovou policajného komisariátu. Pešia prehliadka mesta: návšteva Domu motýľov - unikátneho múzea,  kde sa nachádzajú zbierky viac ako 35 000 motýľov. Individuálne voľno. Cestou späť sa zastavíme v malých Benátkach - v Port Grimaud. Mestečko na vode v štýle talianskych Benátok postavil v 60. rokoch 20. storočia architekt Francois Spoerri.  Preto je tiež niekedy nazývané "Francúzske Benátky". Stavby sú umiestnené na poloostrovoch a ostrovčekoch. Návrat do Nice. Nocľah.

7 deň:

Po raňajkách odchod z Nice, smer Graz.cca 980 km. Príchod do Rakúska, ubytovanie v hoteli. Nocľah v Graz.

8 deň:

Po raňajkách v hlavnom meste Štajerska uvidíme historické centrum zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO, zámocký vrch s hodinovou vežou a pevnosťou ,prejdeme sa starým mestom . Získa si vás svojou očarujúcou atmosférou, krásnymi pamiatkami a štajerskými špecialitami, ktoré Vás budú lákať na každom kroku, či už to budú rozličné domáce tekvicové produkty alebo kvalitné vína. To, že má Graz najkrajšie, najväčšie a najkompaktnejšie historické centrum v celej strednej Európe je známe široko – ďaleko a pri prehliadke mesta sa o tom sami presvedčíte. Každá ulička ukrýva krásnu pamiatku.Odchod na Slovensko .cca 530 km 

Zvoz v smere SNV, PP, LH, LM, RK a ďalej v obciach a mestách po trase v cene.
Na palube autobusu okrem dobrej nálady nebudú chýbať prekvapenia a darčeky nie len pre dospelých ale aj pre deti.
Sprievodca na palube autobusu počas celého zájazdu.

V cene je zahrnuté :preprava klim. autobusom, sprievodca, ubytovanie v 3* alebo 4*hoteli s raňajkami a program vyššie uvedený bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté cestovné zdravotné poistenie a vstupy.