ÚvodNaše viacdňové zájazdy

Rozlúčka s letom - Kúpanie v Chorvátsku & Plitvické jazerá

99 €

Posledná rozlúčka s letom pre tento rok bude prvý septembrový víkend. Spolu uzatvoríme letnú sezónu kúpaním sa pri mori a s návštevou Plitvických jazier. 

1 x ubytovanie s raňajkami priamo v meste Crikvenica v Hoteli Internacionál alebo v Hoteli Kastel.

Pridáte sa ? Potrebujete si ukradnúť kúsok mora a posledného tepla na sklonku leta ?

Poďte s nami na úžasný letný víkend do Chorvátska, s odchodom so Slovenska vo večerných hodinách, nočný prejazd. Po príchode celodenné kupanie v mori, koktejly v plážovom bare ,  ubytovanie v hoteli, ráno kávička a raňajočky. Pripravení s ťažkou hlavou po predchádzajúcom dni sa vyberieme relaxovať do národného parku Plitviče s rozlohou viac ako  295 km štv., so 16 prekrásnimi jazerami poprepájané vodopádmi kde sa okrem mnohých filmov nakrúcal aj nám známy prvý európsky western - Poklad na Striebornom jazere (1962) na motívy kultovej indiánky Karla Maya. Jeden z najúchvatnejších prírodných fenoménov sa stal medzi prvými prírodným svetovým dedičstvom UNESCO už v roku 1979. Za národný park ho Juhoslovania vyhlásili tridsať rokov predtým. Dych vyrážajúce scenérie, nad ktorými ochkajú úplne všetci. Odchod domov najneskôr o 15:00, návrat okolo polnoci.

V najväčšom národnom parku Chorvátska a zároveň najstaršom v juhovýchodnej Európe vytvára ako sme už uviedli vyššie, šestnásť terasovitých jazier prepojených kaskádami a vodopádmi dych vyrážajúce pereje, cez ktoré krištáľovo čistá voda padá ako šampanské cez nastohované čaše. Jazerá sú navzájom prepojené vodopádmi, pričom celá travertínová sústava sa delí na dolnú časť so štyrmi jazerami a hornú s dvanástimi. Po zaplatení vstupného, ktoré je približne 120 (deti)– 250 HRK (dospelí), sa spolu so sprievodcom prehliadka môže začať . V rámci parku sú však aj nedostupné oblasti ako napr. lokality endemitov (lúka so 42-ma druhmi orchideí alebo druhá so 16-timi druhmi ľalií), či oblasti pralesov.Voda v Plitvických jazerách má rôzne farby, od smaragdovo zelenej až po sýto modrú a teplota v jazerách sa pohybuje okolo 24 °C v lete a v zime jazerá dokonca zamŕzajú. Prekvapivo je voda vo všetkých jazerách  pitná. Kúpanie je však jazerách prísne zakázané.

Na palube autobusu nebudú chýbať zábavné súťaže, atraktívne ceny a dobrá nálada a občerstvenie.

Sprievodca na palube autobusu počas celého zájazdu.

Pobytová taxa 1,20  / za noc. 

Zvoz v mestách a obciach na trase SNV, PP, LM, RK, BB, bez príplatku.