ÚvodNaše jednodňové výlety

Osvienčim & Krakov

32 € total

Na tento zájazd, je potrebné sa hlásiť vopred do zoznamu záujemcov a následne bude termín podľa počtu prihlásených pridelený.

Pozývame vás na jednodňový výlet za poznaním pravdy, krutosti ale aj histórie.

 Program
Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách. Prechod do Poľska. Po ceste povinné technicko-bezpečnostné prestávky smerom na kráľovské mesto Krakov. Prehliadku začneme v Krakowe – pozrieme si hrad Wawel (exteriéry, bez vstupov), Katedrálu sv. Stanislava a sv. Václava, nádvoria. Po ulici Grodzkej sa presunieme na  hlavné námestie – Rynek Glowny a pozrieme si najvýznamnejšie pamiatky – Kostol sv. Petra a Pavla, Mariánska bazilika, Sukienice, Radničnú vežu... Osobné voľno. Vychutnajte si na hlavnom námesti čarovnú atmosféru , doprajte si dobrú kávu či pekný suvenir.

V Krakowe neabsolvujeme v rámci programu žiadne platené prehliadky (Wawelská katedrála zdarma), ostatné pamiatky sú buď bezplatné alebo si prezrieme len exteriéry .

Odchod z Krakova najneskôr o 13:00. Autobusom sa dostavíme pred  brány bývalého koncentračného tábora. Lokálny sprievodca v Slovenskom jazyku nás už očakáva, s  objednaným vstupom na 14.30 samozrejme. Navštívime Auschwitz 1, a Auschwitz Birkenau (Brezinka) , kde prehliadka bude trvať cca 3,5 hodiny. Preto odporúčame pohodlnú obuv, vhodnú na dlhšie chodenie. Po prehliadke návrať na Slovensko vo večerných hodinách. 

V cene je zahrnúté vstupné do Osvienčimu, poplatok za rezerváciu a dvoch lokálnych sprievodcov s našom jazyku, nakoľko skupina nesmie presiahnúť počet 25 osôb na jedného sprievodcu v tábore, budeme rozdelení do dvoch skupín.

Na palube autobusu nebude chýbať samozrejme sprievodca počas celého výletu, grátis mini občerstvenie, súťaže a atraktívne ceny.

Počet miest je limitovaný a termín je len jeden pre tento rok.

Nástupné miesta bez príplatku SNV, PP, LH, LM - Okoličné, Stop Shop, zastávka Podchod, možnosť nástupu po ceste č. 18 , RK, DK,  a následne podľa dohody.

info@discovery-travel.sk, 0907032275