ÚvodNaše jednodňové výlety

Posledná prázdninová BUDAPEŠŤ (Zoo, Tropicárium, Ostrov Sv. Margaréty, Kúpele Szechenyi )

Milí naši, malí i veľkí.

Poďťe s nami na záver prázdnin, navštíviť slnečnú Budapešť, spoznať históriu mesta, jej krásy ale aj zábavu. Väčšina času stráveného v Budapešti bude venovaná atrakciám a menej historickým pamiatkám.

Dňa 03.09.22  v Sobotu

Program :

Odchod v skorých ranných hodinách z Liptova. Berieme všetko a každého po trase s dobrou náladou.

Príchod do Budapešti. Následne môže začať skrátená prehliadka mesta so sprievodcom, zoznámime Vás s klenotami  historického mesta. Uvidíte najvýznamnejšie a najkrajšie historické, architektonické pamiatky Budapešti. V bývalej časti Budín navštívime Rybársku baštu kde uvidíme kostol sv. Mateja (Matyáša). Odkial sa Vám otvorí prekrásna panoráma na nábrežie Dunaja, ktoré je zapísané do Zoznamu svetového kultúrneho dedicstva UNESCO. Na Peštianskej strane Dunaja – v tzv. Belvárosi uvidíme dalšie pamiatky: prekrásnu budovu Madarského parlamentu, Baziliku sv. Štefana, Operu, Námestie Hrdinov, Andrássyho triedu . Po prehliadke si dáme krátku prestávku na obed a potom navštívime unikátku Zoologickú záhradu,( http://www.zoobudapest.com/en ) jednú z najstarších v Európe. 

Návšteva Zoo, nieje povinná, alterntívou bude návšteva  termálnych kúpeľov  Szechenyi (http://www.szechenyibath.hu/), ktoré sa nachádzajú hneď oproti alebo voľný čas strávený na námestí hrdinov, kde sa nachádzajú múzeá svetového kalibru, ako je Múzeum krásneho umenia  a Palác Umenia. V okolí sa náchádzajú aj iné pamätihodnosti či atrakcie.

Presun na ostrov Sv. Margarety, ktorý je takmer oázou uprostred rušnej Budapešti, ktorý je verejným parkom už od roku 1908. Tam sa prevezieme vláčikom po ostrove, plný kvetinových záhrad, uvidíme spievajúcu fontánu, mini zoo, stromy starsie ako 150 rokov, zrúcaniny kláštora princeznej Margaréty a iné.

Po nášteve ostrova na Dunaji, pokračujeme autobusom ďalej mimo centra mesta, do Tropicária, najväčšieho v strednej Európe. ( https://tropicarium.hu/en/ ) Kto nemá záujem o návštevu Tropicária, v areáli sa nachádza menšie nákupné centrum, kde si môžte vychutnať koláčik, kávičku alebo sa dať na nákupy.

Odchod z Budapešti , návrat do LM do polnoci.

Cena nezahŕňa vstupné :

ZOO - skupinové vstupné nad 10 osôb jednotné 2500 HUF (cca 9 €)Dospelý - 4000 HUF,  dieťa ( 2 -14 r.) - 2000 HUF, študent s kartou - 2300 HUF, senior 2300 HUF, rodinné vstupné (2 dosp.+ 2 deti do 14 r.) - 8400 HUF

Vláčik na ostrove Sv. Margaréty - jednotný lístok 1200 HUF /os.( cca 4 €)

Tropicárium - skupinové nad 10 osôb 2300 HUF/os. ( cc 8 €)

Termálne kúpele Secheni - 5700 HUF (cca 19 €)