ÚvodVianočné zájazdy

Vianočná Budapešť s večernou plavbou po Dunaji v cene

65 €

18.11.2023 ( sobota )

Nastal čas opäť nazrieť do histórie, kochať sa krásou tejto " perly na Dunaji ",  vychutnať si miestne špeciality a zažiť večernú plavbu s historickým výkladom a pohárom šampanského v hudobných tónoch Johanna Straussa - Na krásnom modrom Dunaji.

Odchod v ranných hodinách z Liptova a okolia. Zvoz v cene z PP, LH, LM, RK a v mestách a obciach po trase podľa dohody.

Príchod do Budapešti, prehliadka historického mesta spolu so sprievodcom. Uvidíte najvýznamnejšie a najkrajšie historické, architektonické pamiatky Budapešti. V bývalej časti Budín navštívime Rybársku baštu kde uvidíme kostol sv. Mateja (Matyáša). Odkiaľ sa Vám otvorí prekrásna panoráma na nábrežie Dunaja, ktoré je zapísané do Zoznamu UNESCO. Na Peštianskej strane Dunaja – v tzv. Belvárosi uvidíme ďalšie pamiatky: prekrásnu budovu Maďarského parlamentu, Baziliku sv. Štefana, Operu, Námestie Hrdinov, Andrássyho triedu a iné. Po prehliadke v rámci osobného voľna vám sprievodca ponúkne návštevu historickej tržnice, kde si môžete nakúpiť lokálne produkty, suveníry a iné. Vianočné trhy sa nachádzajú na pešej zóne na námestí Vorosmarty alebo pred bazilikou Sv. Štefana kde si budete môcť vychutnať vianočnú atmosféru v rámci individuálneho voľna.

Potom, keď sa mesto oblečie do večerného šatu, ukáže svoje najkrajšie klenoty v plnej paráde sa nalodíme a romantická atmosféra mesta sa blíži k svojmu vyvrcholeniu. Nezabudnuteľný zážitok vám ponúkneme večernou plavbou na komfortnej presklenej lodi, so sprievodcom , historickým výkladom a samozrejme chvíľkou pohody pri tónoch slávnej skladby Johanna Straussa  - Na krásnom modrom Dunaji a poháriku šampanského.

Ako bonus, po zotmení, spolu so sprievodcom si budete môct zachytiť vašim objektívom tie najkrajšie fotografie večernej Budapešti z vyhliadkového bodu pevnosti Citadella nad mestom.

Návrat po polnoci.    Na palube autobusu nebudú chýbať súťaže, darčeky a  občerstvenie.

Nástupné miesta bez príplatku  LH, LM - Okoličné, Stop Shop , Centrum, RK, BB, ZV

prípadne podľa dohody možný nástup aj mestách a obciach na trase a ceste č. 18.