ÚvodNaše viacdňové zájazdy

Belehrad a Novi Sad

129 €

Túto destináciu som si veľmi obľúbila pri náhodnej návšteve mesta Belehrad, ktorý je plný histórie, nočného života, úžasných reštaurácií, vône Balkánu a zároveň aj Nový Sad, mesto úplného protikladu, v ktorom cítiť závan slovenčiny, ale aj dávnej aristokracie  z čias Rakúsko-Uhorskej monarchie.

24.09.21 - 26.09.21, Ubytovanie v centre mesta v 3* alebo 4* hoteli s raňajkami. Služby sprievodcu.

Cena len 129 €/os.

Program :

1. deň - Piatok

Odchod neskoro večer z Liptova. Prechod cez Maďarsko, s technickými prestávkami.

2. deň - Sobota

Príchod skoro ráno do Srbskej metropoly . Hlavné mesto bývalej Juhoslávie, dnes hlavné a najväčšie mesto Srbska, ležiace na sútoku riek Sávy a Dunaja. Mesto po stáročia cieľom dobyvateľov, zruinované a opäť postavenétakmer štyridsaťkrát. Prehliadku mesta začneme na mieste, odkiaľ pochádzajú všetky príbehy, rozprávky a mýty o meste – v Kalemegdane. Ide o významný kultúrno-historický komplex, ktorému dominuje Belehradská pevnosť, jedna z najstarších pevností vo svete vôbec, odkiaľ je krásny výhľad na sútok riek Sávy a Dunaja. V areáli pevnosti si pod holým nebom pozrieme aj exponáty ťažkej vojenskej techniky, patriace k vojenskému múzeu a navštívime i dva malebné pravoslávne kostoly. Pokračovať budeme prechádzkou po najznámejšej ulici v Belehrade - Knez Mihailova, ktorá je 7 dní v týždni plná života. Pouliční umelci, zabávači a predajcovia vytvárajú skvelú atmosféru. Dostaneme sa a Námestie Republiky s dominantou – sochou Mihaila Obrenoviće, osloboditeľa mesta od Turkov. Možnosť návštevy tradičného trhu alebo nákupov v centre. Krátke voľno na obed. Ubytovanie v hoteli. Oddych.

Večer sa prejdeme bohémskou štvrťou Skadarlija, preslávenou historickou atmosférou a najlepšími reštauráciami so živou hudbou. Individuálne voľno a fakultatívne tradičná večera v srbskej reštaurácii v Skadarliji so živou hudbou do neskorej noci . Nocľah.

3. deň - Nedeľa

Po raňajkách odchod z hotela. Navštívime Chrám sv. Sávu. Súčasne je to najväčší pravoslávny chrám v Srbsku a na Balkáne a jeden z najväčších pravoslávnych chrámov na svete. Je pomenovaný podľa srbského národného hrdinu a svätca - svätého Sávu, ktorý žil v rokoch 1175 - 1236 na území stredovekého srbského štátu v období jeho najväčšieho rozkvetu. Jeho výstavba ešte stále pokračuje. Možnosť navštíviť niektoré z múzeí - Nikola Tesla Museum, Národné múzeum, Múzeum Juhoslávskej histórie.

Odchod z Belehradu . Príchod do mesta Nový Sad ktoré je druhé najväčšie mesto v Srbsku. Okrem toho, že je mesto Nový Sad administratívnym či de facto hlavným mestom Vojvodiny, je mestom z ktorého sa riadi, koordinuje a prezentuje i kultúra Slovákov žijúcich v Srbsku. Slovenské obyvateľstvo Nového Sadu tvoria zväčša prisťahovalci z iných slovenských obcí vo Vojvodine, ktorí sem prichádzajú študovať či pracovať. V polovici 19. storočia nazývali Nový Sad aj srbskými Aténami. Povieme si jeho históriu a navšťívime pevnosť Petrovaradin, uvidíme zaujímavú hodinovú vežu, prejdeme sa Miletičovým námestím a vychutnáme si dobrú kávu na ulici Dunavska.Odchod domov v poobedňajších hodinách .

Príchod domov v nedeľu do polnoci.

Na palube autobusu nebudú chýbať zábavné súťaže, atraktívne ceny a dobrá nálada a občerstvenie.

Sprievodca na palube autobusu počas celého zájazdu.

Zvoz v mestách a obciach na trase SNV, PP, LM, RK, BB, bez príplatku.

V cene je zahrnuté ubytovanie v 3* alebo 4* hoteli s raňajkami, služby sprievodcu, preprava klimatizovaným autobusom a program bez vstupov vyššie uvedený.

 

V cene nie je zahrnuté cestovné zdravotné poistenie.