ÚvodNaše viacdňové zájazdy

Paríž - Versailles, všetko čo potrebujete vidieť za 4 dni

Letecky z Bratislavy

Paríž - všetko čo potrebujete vidieť za  4 dni.

Ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami v Paríži.

Paríž, Louvre, Notre Dame, Opera Garnier, Pantheon, Place de la Concord, Place Vendôme , Champs Elysées , Le Défense, Montartre, Versailles, ........

 

Program:

1 deň:

Zraz na letisku v Bratislave o 16:00 hod. Odlet z Bratislavy spolu so sprievodcom. Príchod na letisko Paris Beauvais vzdialené od Paríža cca 75 km. Príchod večer do hotela. Ubytovanie, nocľah.

2 deň:

Mesto lásky, Mesto svetiel, Mesto módy. Akokoľvek mu poviete, faktom zostáva, že Príž nespoznáte za jeden víkend. Aj po týždni strávenom v tomto meste budete mať pocit, že ste nevideli všetko. Vybrali sme preto pre vás tie najvýznamnejšie pamiatky, ktoré pri návšteve Paríža nemôžete vynechať. Po raňajkách navštívime múzeum Louvre . Nachádza sa  palácovom komplexe v centre Paríža, bývalé sídlo francúzskych kráľov. Dnes je v ňom umiestnené jedno z najväčších múzeí sveta - Musée du Louvre. Kedysi to bol hlavný palác kráľov, neskôr ho zanedbávali kvôli Versailles, ktorý dal postaviť kráľ Ludovít XIV. Dnes sa v areáli nachádza napríklad sklenená pyramída, ktorá tvorí hlavný vstup do zámku. Je to monumentálne miesto v samom srdci Paríža, v strede ideálnej čiary, končiacej na východe Vincenneským lesom a na západe Neuilly a Boulongnským lesom. Po prehliadke múzea sa vyberieme na porovnanie do Versailles. Tento významný zámok vznikol v čase vrcholu kráľovskej moci ako symbol absolutistickej monarchie. Versailles je jedným z najväčších palácov Európy a je považovaný za vrchol zámockej architektúry v Európe. Viaceré európske paláce sa snažili byť akousi kópiou Versailles. Kto bude mať záujem, navštíviť záhrady, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou zámku, môže využiť spoplatený vláčik a uvidieť tak ich krásu bez zbytočných kilometrov. Návrat do Paríža. Večer sa spolu vyberieme do štvrte ktorá je navždy spojená s časmi, kedy tu žili a tvorili slávny Picasso, Toulouse Lautrec,  Utrillo, či nezabudnuteľný Vincent Van Gogh - Montmartre. Uvidíme známi kabaret Moulin Rouge, navštívime baziliku Sacré Ceur, ktorá je nielen druhou najnavštevovanejšou sakrálnou stavbou po Katedrále Notre Dame, ale aj akýmsi symbolom pokánia vtedajších morálne upadajúcich Parížanov frustrovaných porážkou s Prusmi. Po nádhernej prehliadke tejto skvostnej stavby sme sa presunuli o kúsok ďalej. Okrem typických francúzskych kaviarničiek a pekárničiek sa lemujú uličky aj stánky s oblečením a samozrejme suvenírmi. Hromada ľudí a medzi nimi sa predierajúce autá, všade veľa turistov, to všetko nám dotvára nezabudnuteľný kolorit tohto miesta. Kedysi sa stretávali na námestíčku Place du Tertre maliari, sochári, rezbári, ale aj predavači znamenitého francúzskeho vínka. Práve tu nachádzali svoju umeleckú inšpiráciu také osobnosti umenia ako už spomínaní Pablo Picasso, Edgar Degas, Vincent van Gogh, či Camille Pissarro či Pierre-Auguste Renoir a mnoho ďalších.Návrat do hotela. Nocľah.

3 deň:

Po raňajkách okružná prehliadka mesta. vidíme sídlo vlády, operu Garnier, slávny Víťazný oblúk, ktorý dal na znak svojej sily postaviť Napoleon Bonaparte na námestí Étoile. Rozbieha sa od neho osem veľkých avenue,a my sa jednoznačne prejdeme cez Champs Élysées, najprestížnejší parížsky bulvár. Navštívime ostrovček Cité a poberieme sa za ďalšou pamiatkou. Ešte z hodín literatúry sa vám v spojitosti s hlavným mestom Francúzska istotne vybaví dielo Victora Huga Chrám Matky Božej v Paríži. Práve veľkolepá katedrála Notre Dame denne priťahuje tisícky turistov, prichádzajúcich nielen kvôli modlitbám, no najmä pre vznešenú nádheru tohto architektonického skvostu.A teraz to hlavné - najvyššia stavba v Paríži a jedna z jeho dominánt, Eiffelova veža.....čo viac dodať ? Vychutnajte si výhľad na mesto z jej najvyššieho poschodia. Uvidíme okrem iného Invalidovňu, kde je pochovaný sám Napoleón, záhrady Trocadéro. Individuálne voľno. Podvečer  sa prejdeme nočným Parížom , metrom sa odvezieme do hyper modernej štvrte La Defense a keď sa už mesto oblečie to trblietavého nočého šatu, vám ponúkneme plavbu po Seine, uvidíte tie najkrajšie skvosty Paríža, romantické mosty a samozrejme osvtelenú Eiffelovú vežu. Návrat do hotela. Nocľah.

4 deň:

Po raňajkách si vyhradíme voľno na nákupy a vychutnať si pravú atmosféru na avenue Champs - Elysées, bulvár lemovaný  prestížnymi a luxusnými obchodmi a alejami, tradičné miesto pre vychádzky, ktoré Francúzi považujú za najkrajšiu avenue na svete.
So svojimi kinami, kaviarňami a luxusnými obchodmi so špecialitami je Champs-Élysées jedna z najznámejších ulíc na svete a s nájomným $1.25 milióna na rok na 100 m² predstavuje druhú najvyššiu cenu nehnuteľností na svete po newyorske Fifth Avenue. Jej meno dostala podľa Élysionu, rajského miesta v gréckeh myológii. Návrat do hotela. Transfer na letisko Beauvais. Odlet do Bratislavy.

V cene nie je zahrnuté cestovné zdravotné poistenie a vstupy.

Extra poplatky -  jednorázový poplatok  za transfer z letiska a naopak 35 €,

Múzeum Louvre - 20 €, ( vstupné hradia všetci v prípade skupinovej prehliadky so prievodcom bez čakacej doby v rade a na  lístky. Idividuálne vstupné do 26 rokov je zdarma. )

Versailles - 18 € s čakacou dobou podľa množstva ľudí, 26 € s audioguide bez čakania, záhrady zdarma

Jednorázový poplatok za transfer metrom v meste spolu so sprievodcom 14,90 €

Eiffelova veža

Plavba po rieke Seina 15 €

 

Rezervácia zájazdu z dôvodu obmedzeného počtu leteniek nutná do 10.04.19 s minmálnou zálohou 100 €/os.