ÚvodNaše jednodňové výlety

Soľná baňa Wieliczka a Kráľovský Krakov

26 €

Na tento zájazd, je potrebné sa hlásiť vopred do zoznamu záujemcov a následne bude termín podľa počtu prihlásených pridelený.

 

Odchod z Liptovského Mikuláša v skorých ranných hodinách. S malou medziprestávkou po ceste, naša prvá prehliadka sa bude konať vo Vieličke ,16 km od Krakova. Prehliadka trvá cca 3 hod., a je organizovaná sprievodcom v slovenskom jazyku. Návšteva jednej z najstarších soľných baní na svete a soľ sa tu tažila od 13. storočia až do roku 1996, ciže celých 700 rokov.

Je to skutočne svetový unikát. Bola vynikajúcim zdrojom príjmov kráľovského dvora. Baňa je jednoducho zázrak, ktorý sa nedá slovami opísat, treba ju jednoducho vidiet... Labyrint jej tunelov je dlhý viac ako 250 km, no turisti z neho vidia možno len 1 %. Baňa má 9 podzemných poschodí, pre turistov sú sprístupnené len 3. Najnižšie podlažie sa nachádza v hlbke 327 m pod zemou. V soli sú vytesané nádherné kaplnky, sochy, sály, fresky, nachádzajú sa tu podzemné soľné jazerá , ktoré budete mať možnosť vidieť, počuť úžasnú akustiku a dozvedieť sa tak aj veľa o ľudoch, ako a s čím tu pracovali, zaujímavosti o tomto prírodnom bohactve, histórii a osobnostiach, ktoré túto baňu navštívili. 

Po prehliadke, presun do Krakova, nasleduje spoločná externá prehliadka kráľovského hradu Wawel a návšteva katedrály Sv. Stanislava a Sv. Václava , výhlad na panorámu Krakova, Dračia jama, ulica Grodzka – kráľovská cesta, Kostol sv. Petra a sv. Pavla , Mariánsky kostol, Rynek hlavné námestie a Sukienice kde si môžte vychutnať osobné voľno. V pešej dostupnosti sa nachádza aj nákupné centrum Galeria Krakowska, ktoré vám sprievodca ochotne ukáže. Vychutnajte si na hlavnom námesti čarovnú atmosféru , doprajte si dobrú kávu či pekný suvenir. Návrat domov okolo 21:00 - 22:00 hod.

Nakoľko v Soľnej bani je zložité nájsť voľný termín a obzvlášť pre dostupný požadovaný počet miest, z toho dôvodu aj naše kapacity sú obmedzené a preto nenechávajte rezerváciu u nás pre tento zájazd na neskôr a nahláste sa už dnes. Vstupné do Vieličky : 94 zloty ( cca 24 € ) dospelí, deti od 4 - 16 rokov a študenti do 26 rokov s platným študentským preukazom platia 74 zloty ( cca 19 € podľa kurzu.)

Na palube autobusu nebudú chýbať zábavné súťaže, atraktívne ceny, dobrá nálada a občerstvenie.

Sprievodca na palube autobusu počas celého zájazdu.

Zvoz v mestách a obciach na trase SNV, PP, LM, RK,  bez príplatku.