ÚvodNaše viacdňové zájazdy

Praha + bonus Drážďany - Florencia na Elbe

Rozprávková Praha,Dráždany - Florencia na Elbe a Peklo Čertovina

1 x ubytovanie v 4* hoteli s raňajkami, komplet program so sprievodcom

Program:

Odchod v piatok neskoro večer. Príchod skoro ráno do  Drážďan. Nádherné mesto bývalého východného bloku, s dlhou a bolestivou históriu, mnoho krát zničené a znova postavené. S krásnym starým mestom priamo pri rieka Elba, s úžasnou scenériou. Uvidíme pamiatky ako napr. Opera Semper, Barokový palác Zwinger, ktorý s prižmúrením oka je porovnávaný aj s Louvrom v Paríži alebo s múzeom Ermitáž v Petrohrade . Dnes v ňom sídlia múzea s úžasnou zbierkou porcelánu, alebo matematicko -fyzikálny salón, či úžasná galéria s viac ako 750 obrazmi z 15. až 18. storočia  a medzi nimi aj diela Rembrandta , Roubensa  a iné. Ďalej uvidíme Kráľovský palác, symbol mesta - protestánsky kostol Frauenkirche, pešiu zónu na ktorej sa nachádza obrovské nákupné centrum s monožstvom kvalitných nemeckých obchodov ale aj zahraničných značiek za výhodné ceny obzvlášť v období zliav - Altmarkt Galerie Dresden. Kávičku si môžete vychutnať na Brühlovej terase , ktorá je pre svoj nádherný výhľad na Elbu nazývaná aj ako " balkón Európy ". 

Presun  poobede autobusom do Prahy ( cca 120 km) – ubytovanie v 4* hoteli. Večerná prechádzka starou Prahou , pozrieme si námestie Republiky, ktoré zdobia historické budovy ako Prašná brána, Obecní Dúm, alebo nákupné stredisko Palladium či Divadlo Hybernia , uvidíme Václavské námestie a jeho pamiatky, Staromestské námestie s jeho radnicou a samozrejme Pražský Orloj, Chrám Matky Božej pred Týnom. Individuálne voľno si vychutnajte večer pri dobrej českej kuchyni , či návštevou divadla, na koncerte klasickej alebo jazzovej hudby. Nocľah.

Po raňajkách sa , sa vyberiem  na Pražský hrad. Špeciálna prehliadka so vstupom do - Katedrály Sv. Víta, Bazilika Sv. Juraja, návšteva kráľovského paláca a zlatej uličky ako vždy so sprievodcom. Prehliadku ukončíme prechádzkou po Karlovom moste. Krátke individuálne voľno na obed či posledné suveníry. Odchod z Prahy, po trase smer na Slovensko sa zatavíme na úžasnej prehliadke "pekla čertovina " svetový unikát , 5 poschodové pekelné kráľovstvo kde spolu zažijeme veľa zábavy.
Plný zážitkov sa vraciame neskoro v noci domov.

Vstupy v Prahe

Hradný komplex okruh B : 250 Kč,/dosp., 125 Kč deti od 6 -16 rokov, študenti do 26 rokov a seniori nad 65 rokov, 500 Kč rodinné vstupné 2 dosp.,+2 deti, zdarma deti do 6 rokov, ZŤP a ZŤP/P s doprovodom,

Čertovina Peklo prehliadka so zábavným programom – 360 Kč /dosp., 280 Kč./deti do 150 cm  , 310 Kč/ študenti, dôchodcovia a ZŤP.

Na palube autobusu nebudú chýbať zábavné súťaže, atraktívne ceny a dobrá nálada a občerstvenie.

Sprievodca na palube autobusu počas celého zájazdu.

Zvoz v mestách a obciach na trase v smere od SNV, PP, LM, RK, MT, ZA a ďalej bez príplatku.