ÚvodVianočné zájazdy 2021 už v ponuke!

Vianočná Budapešť a Veľká historická tržnica

35 €

27.11.21, 11.12.21 

Navštívte s nami nádhernú, adventnú, romantickú Budapešť.

Otvoríme spolu brány maďarskej histórie, zahrejeme sa teplým vínkom, ochutnáme  domáce špeciality, navštívime starú, veľkú tržnicu, ktorú americká CNN v roku 2013 vyhodnotila ako najatraktívnejšiu na svete.

V rebríčku predbehla trhoviská v Thajsku a vo Filipínach.Tržnica pochádza z konca 19. storočia. Podľa štatistiky ju denne navštívi 40 tisíc návštevníkov z Maďarska a zo zahraničia, či už cielene za nákupmi, alebo v rámci prehliadky. Veľká tržnica je najväčší krytý trh v Budapešti.Na prízemí nájdete veľký výber salám, mäsa, syrov, ovocia a zeleniny. Na druhom poschodí sa predávajú nielen potraviny, ale aj remeselné výrobky, odevy, výšivky, šachovnice či ďalšie suveníry. Obľúbenými produktmi sú maďarské štipľavé korenie a víno Tokaj.V suteréne sa nachádza rybí trh, malý ázijský obchod s potravinami, supermarket a malé drogérie. Medzinárodné Gastro dni sa konajú vždy v piatok a v sobotu. Bývajú zamerané na maďarské pochúťky, ale ponúka sa aj jedlo cudzokrajných kuchýň.

Veľkú tržnicu by ste mali vidieť, aj keď si nič nechcete kúpiť. Pri troche šťastia tam môžete stretnúť nejakú celebritu alebo zahraničných politikov. Po poslednej rekonštrukcii roku 1984 tržnicu oficiálne otvorila Margaret Thatcherová, bývalá britská premiérka. Medzi návštevníkmi nechýbala ani princezná Diana, či japonskí cisári. 

Program:

Odchod v skorých ranných hodinách. Príchod do Budapešti, prehliadka historického mesta spolu so sprievodcom. Uvidíte najvýznamnejšie a najkrajšie historické, architektonické pamiatky Budapešti. V bývalej časti Budín navštívime Rybársku baštu kde uvidíme kostol sv. Mateja (Matyáša). Odkial sa Vám otvorí prekrásna panoráma na nábrežie Dunaja, ktoré je zapísané do Zoznamu UNESCO. Na Peštianskej strane Dunaja – v tzv. Belvárosi uvidíme dalšie pamiatky: prekrásnu budovu Madarského parlamentu, Baziliku sv. Štefana, Operu, Námestie Hrdinov, Andrássyho triedu a iné. Po prehliadke v rámci osobného voľna vám sprievodca ponúkne návštevu historickej tržnice, kde si môžete nakúpiť lokálne produkty, suveníry a iné. Vianočné trhy sa nachádzajú na pešej zóne na námesti Vorosmarty alebo pred bazilikou Sv. Štefana kde si budete môct vychutnať vianočnú atmosféru v rámci individuálneho voľna. 

Nástupné miesta bez príplatku SNV, PP, LH, LM - Okoičné, Stop Shop , Centrum, RK, BB, ZV, prípadne podľa dohody možný nástup aj mestách a obciach na trase a ceste č. 18.

                              Na palube autobusu nebudú chýbať súťaže, darčeky a  občestvenie.