ÚvodNaše viacdňové zájazdy

Vínne mestečko Eger a jaskynné liečebné kúpele

120 €

 Vínne mestečko Eger a jaskynné liečebné kúpele  Miskolctapolca (Miškolc)

Údolie Bikaveru, Maďarsko 

08.07.23 - 09.07.23, (so - ne)

 

Program zahŕňa : 1 x ubytovanie v 3* hoteli Unicornis s raňajkami v centre mesta Eger, prehliadka mesta Eger a údolia s vinárničkami, sprievodcu počas celého výletu na palube autobusu, potrebné transfery zájazdovým klimatizovaným autobusom, občerstvenie na palube autobusu, dobrú náladu, súťaže a ocenenia  

 

Liečivé kúpele alebo aspoň menšie kúpaliská nájdete v takmer každom malom mestečku. Jáger sa môže pochváliť hneď dvoma zariadeniami, kde ich vzácne pramene pomáhajú pri problémoch s pohybovým ústrojenstvom. Turecké kúpele pochádzajú zo začiatku 17. storočia a patria medzi významné historické pamiatky v meste. Pramene pomáhajú pri reume, chronických chorobách chrbtice a končatín a taktiež zlepšujú kvalitu pokožky. Veľmi známi je aj Jágerský hrad situovaný priamo v meste, ktorý je symbolom maďarskej hrdosti a sily. Historickou dominantou mesta je impozantná baroková katedrála, ktorá je tretím najväčším kostolom v krajine. V meste sa nachádza významné lýceum, ktoré bolo sídlom prvej medicínskej školy v Maďarsku. V súčasnosti je tam zriadené astronomické múzeum, ktoré ponúka pohľad do histórie skúmania hviezd a vesmíru. Najkrajším bodom prehliadky je rozsiahla knižnica s niekoľkými tisícami výtlačkov vzácnych kníh a zväzkov. Pôvodne mala slúžiť pre univerzitu, Mária Terézia sa ale rozhodla neudeliť škole toto postavenie a do knižnice získala prístup aj široká verejnosť. Vďaka tomu sa stala druhou verejnou knižnicou v krajine. Nevynecháme ani slávne Jágerské vinice, Egri bikavér je najznámejšou odrodou červeného vína, ktorá sa pestuje v Maďarsku. Pochádza práve z oblasti okolo mesta Jáger, ktoré niekedy prezývajú maďarským Toskánskom. V okolí sa nachádza množstvo malých súkromných viníc, kde si určite zájdeme na ochutnávku a zoznámia vás s ich klenotmi. 

Program :

 

1 deň : 

Odchod v sobotu, v ranných hodinách, príchod do maďarského mesta  Eger po našom Jáger .. Pešia prehliadka najvýznamnejších pamiatok mesta Eger. Individuálne voľno. Ubytovanie. Podvečer si pôjdeme pozrieť “ údolie krásnych žien“ kde sa nachádza viac ako 24 vínnych pivníc v skale. Možnosť prehliadky s večerou a degustáciou lokálnych vín. Návrat do hotela. Nocľah. 

2 deň : 

 

Po raňajkách sa pomaly vyberieme na cestu domov. Avšak návšteva jaskynných liečebných kúpeľov Miskolctapolca je nevyhnutná pre svoju jedinečnosť. Transfer autobusom z hotela trvá cca 1 hod.Jedinečné kúpele sú známe vďaka jaskynným chodbám, kde vyvierajú pramene s 30°C vodou. Okrem 6 vnútorných a 6 vonkajších bazénov, môžete navyše využiť služby wellness, napr. masáže, sauna, hydroterapia atď. 

 

Vstupné do kúpeľov na 4 hodiny :

- dospelá os. 3100 HUF / cca 10 EUR v závislosti od kurzu

- dieťa, študent, dôchodca 2650 HUF / cca 9 EUR

Zvoz bez príplatku v mestách a obciach na trase LM, LH, PP.  Po dohode aj v Levoči, Prešove a Košiciach.