ÚvodVianočné zájazdy 2022 už v ponuke!

Praha, Drážďany & Karlovy Vary

199 €

Termín - 16.12.22 - 18.12.22 ( Piatok večer o 23:00 hod., až nedeľa do polnoci.)

Rozprávková Praha, Drážďany, Karlovy Vary - Tri Top miesta 

1 x ubytovanie v minimálne 3* hoteli s raňajkami, komplet program so sprievodcom

199 € / dosp. osoba v dvojlôžkovej izbe, dieťa na prístelke do 12 rokov 135 €, jednolôžková izba 235 €

Program:

Odchod v piatok neskoro večer. Príchod skoro ráno do  Drážďan. Nádherné mesto bývalého východného bloku, s dlhou a bolestivou históriu, mnoho krát zničené a znova postavené. S krásnym starým mestom priamo pri rieka Elba, s úžasnou scenériou. Uvidíme pamiatky ako napr. Opera Semper, Barokový palác Zwinger, ktorý s prižmúrením oka je porovnávaný aj s Louvrom v Paríži alebo s múzeom Ermitáž v Petrohrade . Dnes v ňom sídlia múzea s úžasnou zbierkou porcelánu, alebo matematicko -fyzikálny salón, či úžasná galéria s viac ako 750 obrazmi z 15. až 18. storočia  a medzi nimi aj diela Rembrandta , Roubensa  a iné. Ďalej uvidíme Kráľovský palác, symbol mesta - protestánsky kostol Frauenkirche, pešiu zónu na ktorej sa nachádza obrovské nákupné centrum s monožstvom kvalitných nemeckých obchodov ale aj zahraničných značiek za výhodné ceny obzvlášť v období zliav - Altmarkt Galerie Dresden. Kávičku si môžete vychutnať na Brühlovej terase , ktorá je pre svoj nádherný výhľad na Elbu nazývaná aj ako " balkón Európy ". 

Presun  poobede autobusom do Prahy ( cca 120 km) – ubytovanie v 4* hoteli. Večerná prechádzka starou Prahou , pozrieme si námestie Republiky, ktoré zdobia historické budovy ako Prašná brána, Obecní Dúm, alebo nákupné stredisko Palladium či Divadlo Hybernia , uvidíme Václavské námestie a jeho pamiatky, Staromestské námestie s jeho radnicou a samozrejme Pražský Orloj, Chrám Matky Božej pred Týnom. Prehliadku ukončíme prechádzkou po Karlovom moste. Individuálne voľno si vychutnajte večer pri dobrej českej kuchyni, či návštevou divadla, na koncerte klasickej alebo jazzovej hudby. Nocľah.

Po raňajkách sa vyberieme na Pražský hrad. Špeciálna prehliadka so vstupom do - Katedrály Sv. Víta, Bazilika Sv. Juraja, návšteva kráľovského paláca a zlatej uličky ako vždy so sprievodcom. Odchod z Prahy smerom do Karlových Varov. Nepísateľnú atmosféru tohto kúpeľného mesta si vychutnáme v jeho starej časti. Nepochybne kráľovské kúpeľe svetového kalibru, ktoré založil Karol IV, predstavujú najväčšiu koncentráciu liečivých prameňov na svete. Počas výkladu uvídíme Zámeckú kolonádu, Vrídlo, Kostol Sv. Márie Magdalény, Divadlo, Grand Hotel Pupp a iné architektonické skvosty, ochutnáme známe pramene, dáme si neskorý obed a po krátkom individuálnom voľne sa poberieme pomaličky domov. 
Plný zážitkov sa vraciame neskoro v noci domov.

Predbežné vstupy v Prahe

Hradný komplex okruh B : 250 Kč,/dosp., 125 Kč deti od 6 -16 rokov, študenti do 26 rokov a seniori nad 65 rokov, 500 Kč rodinné vstupné 2 dosp.,+2 deti, zdarma deti do 6 rokov, ZŤP a ZŤP/P s doprovodom,

Na palube autobusu nebudú chýbať zábavné súťaže, atraktívne ceny a dobrá nálada a občerstvenie.

Sprievodca na palube autobusu počas celého zájazdu.

Zvoz v mestách a obciach na trase v smere od SNV, PP, LM, RK, MT, ZA a ďalej bez príplatku.