ÚvodVianočné zájazdy 2023 už v ponuke!

Rozrpávková Praha a Drážďany

159 €

Rozrpávková  Praha a  Drážďany

159 €

28.12. 23 – 30.12. 23. ( štvrtok neskoro večer, až sobota neskoro večer)

Na záver roka navštívte s nami krásnu Prahu s nezameniteľnou atmosférou vianočných trhov. 

Rozprávková Praha, Čierne divadlo a Drážďany – druhá  Florencia na Labe

1 x ubytovanie v min.3* hoteli s raňajkami, komplet program so sprievodcom

159 € / dosp. osoba v dvojlôžkovej izbe, dieťa na prístelke do 12 rokov 120 €, jednolôžková izba 189 €

Program:

Odchod v piatok neskoro večer. Príchod skoro ráno do Drážďan. Nádherné mesto bývalého východného bloku, s dlhou a bolestivou históriu, mnoho krát zničené a znova postavené. S krásnym starým mestom priamo pri rieke Labe, alebo inak menom Elba, s úžasnou scenériou. Počas našej poldňovej návšetvy mesta uvidíme preslávený vianočný trh v srdci mesta, pamiatky ako napr. Opera Semper, Barokový palác Zwinger- dnes múzeum, ktorý s prižmúrením oka je porovnávaný aj s Louvrom v Paríži, alebo s múzeom Ermitáž v Petrohrade . Dnes v ňom sídlia múzea s úžasnou zbierkou porcelánu, alebo matematicko -fyzikálny salón, či úžasná galéria s viac ako 750 obrazmi z 15. až 18. storočia  a medzi nimi aj diela Rembrandta , Roubensa  a iné. Ďalej uvidíme Kráľovský palác, symbol mesta - protestánsky kostol Frauenkirche, pešiu zónu na ktorej sa nachádza obrovské nákupné centrum s monožstvom kvalitných nemeckých obchodov, ale aj zahraničných značiek za výhodné ceny obzvlášť v období zliav - Altmarkt Galerie Dresden. Kávičku si môžete vychutnať na Brühlovej terase , ktorá je pre svoj nádherný výhľad na Elbu nazývaná aj ako " balkón Európy ".

Presun autobusom do Prahy – ubytovanie v 4* hoteli. Krátky oddych. Večer sa vyberieme na prechádzku do starého mesta a do divadla, tí ktorí budú mať záujem, si vopred rezervujú lístky pri objednávke zájazdu. Čierne divadlo, alebo inak Black  light Theater, je divadlo ktoré  vytvára na javisku mágiu s ilúziou lietajúcich hercov a veľkých objektov, ktoré sa objavujú odnikiaľ. Tiež snáme ako pantomíma. Je to aj tanečná, niekedy až akrobatická šou v sprievode hudby. Princípom Čierneho divadla je použitie ultrafialového svetla a reflektorov na pritiahnutie pozornosti publika na konkrétny objekt alebo herca. Divadlo čierneho svetla je populárnou formou zábavy v Prahe . Popri svojom novom prístupe k divadlu je obľúbený aj v medzinárodných davoch.  Individuálne voľno, vychutnajte si večer pri dobrej českej kuchyni , na koncerte klasickej alebo jazzovej hudby. Nocľah.

Po raňajkách sa , sa vyberiem  na Pražský hrad. Špeciálna prehliadka so vstupom do - Katedrály Sv. Víta, Bazilika Sv. Juraja, návšteva kráľovského paláca a zlatej uličky, ako vždy so sprievodcom. Pokračujeme prechádzkou po Karlovom moste. Prechádzkou starou Prahou , Staromestské námestie s jeho radnicou a samozrejme Pražský Orloj, Chrám Matky Božej pred Týnom.  Ďalej Námestie Republiky, ktoré zdobia historické budovy, ako Prašná brána, Obecní Dúm, alebo nákupné stredisko Palladium, či Divadlo Hybernia , uvidíme Václavské námestie a jeho pamiatky.

Krátke individuálne voľno na obed či posledné suveníry. Odchod z Prahy, po trase smer na Slovensko.

Plný zážitkov sa vraciame do polnoci domov.

Vstupy v Prahe -

Hradný komplex okruh B : 250 Kč,/dosp., 125 Kč deti od 6 -16 rokov, študenti do 26 rokov a seniori nad 65 rokov, 500 Kč rodinné vstupné 2 dosp.,+2 deti, zdarma deti do 6 rokov, ZŤP a ZŤP/P s doprovodom,

Wow show Prague – Čierne divadlo – 500 Kč./ dosp., deti od 3-10r. 400 Kč, študenti 500 Kč.

Na palube autobusu nebudú chýbať zábavné súťaže, atraktívne ceny, dobrá nálada a občerstvenie.

Sprievodca na palube autobusu počas celého zájazdu.

Zvoz v mestách a obciach na trase v smere od LH, LM, RK, MT, ZA a ďalej bez príplatku