ÚvodNaše viacdňové zájazdy

Benátky - RÍM - Florencia

333 €

 RÍM – večné mesto

Ako bonus Benátky + Florencia

Jedinečný program na Slovensku, kombinácia troch historických miest v jednom zájazde.

Odchod večer 27.10.21

Návrat ráno 01.11.21

Autobusom, 6 dní - 3 x ubytovanie v 3* hoteli v Ríme s raňajkami, 2 x nočný prejazd autobusom.

1 celý deň v Benátkach, 3 celé dní v Ríme, 1 celý deň vo Florencii.

Potrebujete niektorí len 1 alebo 2 dni voľna, nakoľko sú jesenné prázdniny a štátny sviatok.

Všade prítomný sprievodca.

1 – 2 . deň  

Odchod vo večerných hodinách 27.10 zo Slovenska. Skoro ráno 28.10 ( štátny sviatok na Slovensku) príchod do prístavu Punta Sabbioni. Lodný transfer do historického centra Benátok. Pešia prehliadka. Voľný čas. Odchod z Benátok o 16.00.

Neskoro večer príchod do Ríma. Ubytovanie v 3* hoteli, nocľah.

3. deň – 29.10

Po zaslúženom oddychu a raňajkách sa skoro ráno vyberieme na celodennú pešiu prehliadku večného  mesta s prestávkami na oddych a jedlo. Začneme prehliadkou niekdajšej najväčšej budovy rímskej ríše – Kolosea, prvotne slúžiaci ako amfiteáter. Neskôr sa využívalo hlavne na boje gladiátorov, rekonštrukcie slávnych bitiek, popravy a dramatické predstavenia. K budove sa viaže slávne proroctvo, ktoré v 8. storočí vyslovil Beda Venerabilis: „ Kým stojí Koloseum, bude stáť Rím. Keď padne Koloseum, padne Rím. A keď padne Rím, padne aj svet.“

Návšteva archeologického parku – rímsky komplex chrámov a budov, v ktorom odpočívajú skvosty ako Forum Romanum, ktoré bolo po stáročia politickým centrom rímskej ríše, víťazný Titov oblúk, Vespasiánov chrám, Chrám Concordia, ktorý je venovaný starorímskej bohyni, či Via Sacra, ktorá je pravdepodobne najstaršia a zároveň i najslávnejšia ulica antického Ríma. Pokračujeme na Benátske námestie, k pomníku Victora Emanuela a Kapitol, kde sa nachádza socha vlčice, ktorá vychovala Romula a Réma, ďalej Fontána bohov. Pokračujeme uličkami, ako posiatymi krásnymi historickými budovami, až k Fotnáne di Trevi, nachádzajúca sa na Piazza di Trevi a dotvárajúca priečelie paláca Poli, Španielske námestie so Španielskymi schodmi oslavujúcimi mier medzi Francúzskom a Španielskom, sídlo talianksej vlády a terajšieho premiéra, oddych na Via del Corso s množstvom obchodov. Návrat do hotela, nocľah.

4. deň – 30.10

Po kontinentálnych raňajkách sa vyberieme na Vatikánske námestie a do baziliky Svätého Petra, kde sa údajne nachádza hrob apoštola Petra. Navštívime vatikánske múzeá, kde sa nachádza známa Sixtínska kaplnka, ktorú maľoval Michelangelo .Prejdeme okolo Anjelského hradu cez Anjelský most a dostaneme sa na nádherné barokové námestie Navona, je najväčšie námestie hlavného mesta Talianska s Fontánou štyroch riek umiestnenou uprostred námestia kde si oddýchneme, za ním budeme pokračovať úzkymi uličkami až k Pantheonu, antického chrámu, ktorý bol venovaný bohom. Voľný čas, návrat do hotela, nocľah.

5. deň – 31.10

Po raňajkách, odchod autobusom do Florencie. Mesto označované za kráľovnú Toskánska a kolísku talianskej renesancie. Na jeho dnešnom vzhľade sa nepodpísala len preslávená rodina Mediciovcov, ale aj množstvo umelcov ako Botticelli, Michelangelo, či Leonardo da Vinci. Prechádzka mestom pri ktorej uvidíme kostol Santa Maria Novella s mramorovou fasádou, pokračovanie cez časť San Lorenzo až k historickému centru Florencie a klenotu Toskánska - námestiu Duomo s baptistériom, chrámom Santa Maria del Fiore a Giottovou zvonicou.

Prezrieme si Palazzo Vecchio na námestí Piazza della Signoria, Galéria Akadémie Florencie je umelecké múzeum. Je známe vďaka tomu, že je domovom originálu Michelangelovej sochy Davida od roku 1873. Nachádzajú sa tam aj ďalšie sochy od Michelangela a veľká kolekcia malieb florentských umelcov, najčastejšie z rokov 1300 – 1600. Je druhým najnavštevovanejším múzeom v Taliansku..  Nahliadneme do kostola Santa Croce, ktorý ukrýva hroby Galilea a Michelangela. Prejdeme cez most Ponte Vecchio, preslávený most vedie ponad rieku Arno . Ponte Vecchio stojí na mieste, kde stáli jeho dvaja predchodcovia, z ktorých najstarší bol súčasťou rímskeho castra (rímskeho tábora). Dnešný most je dielom architekta Neriho di Fioravante, ktorý v roku 1345 preklenul Arno elegantnou stavbou s tromi oblúkmi. Obchodíky postavené na moste po jeho obidvoch stranách dodávajú mostu jeho osobitný ráz. Osobné voľno. Neskoro poobede odchod autobusom na Slovesnko, nočný prejazd.

6. deň – 1.11 ( štátny sviatok)

Príchod v ranných hodinách domov.

Cena zájazdu bez vstupov a cestovného poistenia je 333 €

Poplatok miestna daň v hoteli 4 €/ za noc.

Predpokladané vstupné cca 140 €/os.

 Cestovné poistenie 1,80 / deň.