ÚvodNaše viacdňové zájazdy

ADRŠPAŠSKO – TEPLICKÉ SKALY

 

Safari Park – Rozprávková vodná nádrž Les Království

 Hotel Krakonoš 3*

Ubytovanie v centre pivovarského mesta Trutnov pod Krkonošskými Horami a v tesnej blízkosti Adršpachu.

S raňajkami, možnosť polpenzie za doplatok.

1. deň  - Odchod z Liptovského Mikuláša v skorých ranných hodinách. Po technických prestávkach, príchod do Safari Parku okolo obeda. ZOO je vďaka počtu zvierat najväčšou a najznámejšou v Českej republike, patrí však tiež medzi najkrajšie v Európe a na svete. Dosahuje výnimočné svetové úspechy v chove nosorožcov, žiráf, zebier, byvolov a viacerých druhov antilop zároveň je najväčším chovateľom afrických zvierat v Európe a ako jediná v Českej republike ponúka v čase od mája do konca septembra Africké safari, v ktorom návštevníci prechádzajú v špeciálne upravených safaribusoch medzi voľne vypustenými zvieratami – kopytníkmi a vtákmi. Odchod zo Safari, zastávka na prekrásnej priehrade Les Království na rieke Labe ležiacej pri samote Tešnov, ktorá je vďaka svojej jedinečnosti vyhľadávaným cieľom turistov. Príchod do hotela, ubytovanie. Fakultatívne večera. Vďaka výhodnej polohe hotela, si môžete vychutnať prechádzku na Krakonošovom námestí, či domáce pivko z miestneho pivovaru priamo na terase hotela.

2. deň - Po raňajkách  odchod na výlet do Adršpašských skál, do najrozsiahlejšieho skalného labyrintu v strednej Európe. Počas 3,5 km turistického okruhu skalného mesta uvidíme na každom kroku skaly rôznych tvarov s príznačnými pomenovaniami ako napr. Džbán, Dvojčatá v perinke, Orlie hniezdo, Milenci. Ďalšou atrakciou je Veľký vodopád padajúci z výšky 16 m. Nevynecháme ani plavbu loďkou po jazere, počas ktorej nám prievozník porozpráva nielen o okolitých skalách, ale aj o vodníkoch a príšerách v jazere. Prestávka na oddych , či obed.    Návrat do hotela. Individuálny program.

 3. deň - Po raňajkách, presun do Teplických skál, pre ktoré sú charakteristické súvislé skalné steny siahajúce niekde až do výšky 70 m, štíhle skalné veže, previsy, tajomné jaskyne, úzke údolia medzi skalami a divoká príroda. Počas turistického okruhu uvidíme skaly so zvláštnymi názvami ako Ruka zo zmrzlinou, Krakonošova harfa, Mäsiarova sekera a iné. Najväčšími a najznámejšími útvarmi Teplických skál sú Skalná koruna a Chrámové a Martinské steny. V Chrámových skalách sa nachádza najrozsiahlejší skalný labyrint v strednej Európe, nazývaný Poseidon, s jaskyňami, priepasťami a strmými tiesňavami. Po prehliadke oddych, možnosť vopred dohodnúť spoločný obed pred odchodom. Odchod na Slovensko s technickými prestávkami. Príchod vo večerných hodinách.

Rezervácia hotela je do 05.07.21 bezplatne.  Nutná záloha 60 % do 05.07.21. Vstupy – Tepl.skaly – 120 Kč plné, 70 Kč znížené, Adršpašské skaly online nákup vopred 110 Kč plné, 60 Kč znížené, Safari vopred online 200 Kč plné, 160 Kč zľavnené.