ÚvodNaše viacdňové zájazdy

4 dni v Ríme letecky z Bratislavy

399 €

 27.11.21 -30.11.21

4 dni/3noci

Malta Air/Ryan air

27.11.21 - 13:05 - 14:45

30.11.21 - 18:15 - 19:55

3* hotel  v centre Ríma s raňajkami.

Batožina pre 2 osoby:

1 x 10 kg kufor

2 x príručná batožina rozmery 40x20x25 cm

V cene je zahrnuté:

Letecká doprava Bratislava - Rím Ciampino - Bratislava

Batožina ako je vyššie uvedené.

3 x ubytovanie v 3* hoteli v Ríme

3 x raňajky

prehliadka Ríma so sprievodcom

prehliadky podľa programu bez vstupov

Program: 

1. deň

Zraz na letisku s delegátom, odlet v poludňajších hodinách ako je uvedené v úvode. Príchod do Ríma. Spoločne so sprievodcom transfer do hotela a ubytovanie. Čaká na nás prvé zoznámenie s večným mestom. Prechádzka po Via Vittorio Veneto,  jedna z najznámejších, najelegantnejších, ale aj najdrahších ulíc mesta. Ulica Via Vittorio Veneto bola hlavným miestom diania filmu Federica Felliniho „La Dolce Vita“ z roku 1960, v ktorom novinár Marcello Rubini sa „vláči“  po prvotriednych  nočných kluboch za celebritami.

2. deň

Po raňajkách sa skoro ráno vyberieme na celodennú pešiu prehliadku večného  mesta s prestávkami na oddych a jedlo. Začneme prehliadkou niekdajšej najväčšej budovy rímskej ríše – Kolosea, prvotne slúžiaci ako amfiteáter. Neskôr sa využívalo hlavne na boje gladiátorov, rekonštrukcie slávnych bitiek, popravy a dramatické predstavenia. K budove sa viaže slávne proroctvo, ktoré v 8. storočí vyslovil Beda Venerabilis: „ Kým stojí Koloseum, bude stáť Rím. Keď padne Koloseum, padne Rím. A keď padne Rím, padne aj svet.“

Návšteva archeologického parku – rímsky komplex chrámov a budov, v ktorom odpočívajú skvosty ako Forum Romanum, ktoré bolo po stáročia politickým centrom rímskej ríše, víťazný Titov oblúk, Vespasiánov chrám, Chrám Concordia, ktorý je venovaný starorímskej bohyni, či Via Sacra, ktorá je pravdepodobne najstaršia a zároveň i najslávnejšia ulica antického Ríma. Pokračujeme na Benátske námestie, k pomníku Victora Emanuela a Kapitol, kde sa nachádza socha vlčice, ktorá vychovala Romula a Réma, ďalej Fontána bohov. Pokračujeme uličkami, ako posiatymi krásnymi historickými budovami, až k Fotnáne di Trevi, nachádzajúca sa na Piazza di Trevi a dotvárajúca priečelie paláca Poli, Španielske námestie so Španielskymi schodmi oslavujúcimi mier medzi Francúzskom a Španielskom, sídlo talianksej vlády a terajšieho premiéra, oddych na Via del Corso s množstvom obchodov. Návrat do hotela, nocľah.

3. deň

Po kontinentálnych raňajkách sa vyberieme na Vatikánske námestie a do baziliky Svätého Petra, kde sa údajne nachádza hrob apoštola Petra. Navštívime vatikánske múzeá, kde sa nachádza známa Sixtínska kaplnka, ktorú maľoval Michelangelo .Prejdeme okolo Anjelského hradu cez Anjelský most a dostaneme sa na nádherné barokové námestie Navona, je najväčšie námestie hlavného mesta Talianska s Fontánou štyroch riek umiestnenou uprostred námestia kde si oddýchneme, za ním budeme pokračovať úzkymi uličkami až k Pantheonu, antického chrámu, ktorý bol venovaný bohom. Voľný čas, návrat do hotela, nocľah.

4. deň

Po raňajkách, tento deň využijeme na prehliadku miest, ktoré by sme z dôvodu nepriaznivých podmienok (napr. počasie) nestihli, prípadne nevládali a následne si dopriali aj trochu individuálneho voľna na nasatie silnej atmosféry mesta dýchajúcim dávnou históriou a slávou. Fakultatívne rozlúčková plavba po rieke Tiber s pohárom talianskeho vínka. J

Cena nezahŕňa: 

Cena za dopravu v Ríme cca 15 €

Transfer z letiska tam aj späť cca 25 €

Miestna daň splatnýá v hoteli cca 4 € na osobu za noc.

Komplexné cestovné poistenie na deň pre osoby do 70 rokov - 1,80 €.

Prípadné vstupy do pamatok a múzeíí uvedené nižšie. 

Možné výdavky na vstupy (ceny sú orientačné a môžu sa meniť, hradia sa na mieste):

  • Vatikánske múzeá: 28,50 €
  • Koloseum + Rímske fórum: 16 €
  • Bazilika sv. Petra vstup do kopuly: cca 9,50 €
  • Plavba loďou s pohárom vína: cca 30 €

 

 Ceny vstupného sa počas roka pravidelne mení.

 Možnosť doplatiť si batožinu  - 10 kg - 1 ks 26 €