ÚvodNaše viacdňové zájazdy

Viedeň - Prater - Bratislava - Ikea ( Avion )

119 € / 89

 

Viedeň – Prater  – Bratislava – Ikea

( Avion Shopping Park)

Každý hrdý Slovák, by mal aspoň raz navštíviť a spoznať historické pamiatky nášho hlavného mesta. Následne ho porovnať so susediacou metropolou Rakúska – Viedňou. No a nákupy v Ikei či v Avione, vždy všetky rany zahoja J.

Výlet vhodný na ukončenie prázdnin,  aj pre rodiny s deťmi.

Autobusová doprava, 1 x ubytovanie v Bratislave s raňajkami.

27 – 28. 08. 22

cena  výletu 119 €/ dosp. os., deti do 12 rokov na prístelke v dvojlôžkovej izbe 89 €

1. deň

V sobotu skoro ráno odchod do aristokratickej Viedne. Po príchode, nás čaká prehliadka mesta spolu so sprievodcom. Uvidíme preslávenú Ring Strasse s najkrajšími pamiatkami ako napr. niekdajšiu zimnú rezidenciu cisárskej rodiny Habsburgovcov, vládcovia Rakúsko-Uhorska - zámok Hofburg, štvrť múzeí, Parlament, Votiv kirche, univerzitu, hradné divadlo, radnicu, katedrálny kostol s námestím sv. Stefana , ulicu Graben, Kapuzinerkirche (mausoleum Habsburgovcov) atd. Viedenský zábavný park Práter má za sebou bohatú históriu a patrí k najobľúbenejším turistickým atrakciám rakúskeho hlavného mesta. Preto si doprajme trochu zábavy aj my.  Najslávnejší Wiener Riesenrad je 65-metrové ruské koleso, slávny Riesenrad, je dominantou celého parku a poskytuje možnosť užiť si nádherný výhľad na Viedeň. Postavili ho v roku 1897 na oslavu zlatého výročia cisára Františka Jozefa I. Cena bežnej vstupenky je pre dospelého 10 € a pre deti do 14 rokov 4,50 €. Ak máte radi adrenalín a rýchlosť, horská dráha Megablitz poteší vaše dobrodružné srdce. Je to jeden z najrýchlejších kolotočov v Prátri, ktorý dosahuje rýchlosť 70 km/h, hneď na začiatku vás vyvezie do výšky v 61 stupňovom uhle a posadí vás do kresla silou 4,8 gravitácie. Cena vstupenky je 4,50 €. Ak si chcete užiť výhľad na zábavný park a zároveň by ste chceli zažiť kus adrenalínu, nevynechajte Praterturm - 115 metrov vysoký a zároveň najvyšší reťazový kolotoč na svete. Vstupné stojí 6 €. Návštevu Prátra si naplno užijú aj deti. Nájdete tu množstvo detských atrakcií ako autodrom, detský vláčik a motodráha, skákacia veža, menší retiazkový kolotoč, minigolf, svet Šmolkov a mnohé iné. Vo viedenskom zábavnom parku za zaručene zabavíte, aj ak nepatríte k nadšencom kolotočov či adrenalínu. Môžete tu navštíviť napríklad Múzeum voskových figurín Madame Tussauds, Planetárium, golfový klub alebo aj letné kúpalisko. Samozrejmosťou je niekoľko reštaurácií s tradičnými rakúskymi špecialitami, langošmi a rôznymi druhmi piva. Presun a ubytovanie v 3* hoteli, nocľah v Bratislave.

2. deň

Po raňajkách sa vyberieme do historického  jadra nášho hlavného mesta. Autobusom sa dostaneme na hradný kopec s Hradom, a to Bratislavským. Cestou uvidíme napríklad aj Prezidentský palác a budovu Národnej Rady SR. Po prehliadke exteriéru Hradu a jeho záhrad zídeme peši dolu do historického centra mesta. Uvidíme a povieme si niečo o Dóme Svätého Martina, ktorý slúžil takmer 300 rokov ako korunovačný kostol uhorských kráľov v čase, keď bola Bratislava, vlastne vtedajší Prešporok, hlavným mestom Uhorska. Ukážeme si, kde presne stáli stredoveké brány a hradby, uvidíme aj Michalskú bránu so známou vežou, ktorá dodnes stojí. Navštívime Hlavné námestie s najstaršou fontánou v meste a dozvieme sa niečo z histórie Starej Radnice, niekoľkých palácov, kostolov, uvidíme historickú budovu Slovenského Národného Divadla, budovu Slovenskej Filharmónie, niekoľko fontán, zaujímavých sôch... a mnoho iného, ako aj  Primaciálny palác, bývalé hlavné sídlo uhorského arcibiskupa, v ktorom si povieme niečo o neuveriteľnom príbehu tapisérií, ktoré sa v ňom dodnes nachádzajú. Presun k obchodnému centru Avion - Ikea.  Osobné voľno cca min. 3 hodiny. Možnosť nákupu aj nadrozmerných nábytkov, vždy najprv po konzultácii so šoférom autobusu o bezpečnosti prepravy tovaru . V prípade ak nemáte záujme o nákupy v Ikei, môžete si doprať návštevu obchodného centra Avion, s množstvom iných komerčných obchodov. Odchod v podvečerných hodinách z Bratislavy domov, príchod do Liptovského Mikuláša do 22.00 hod.

V cene je zahrnutá autobusová preprava , ubytovanie v min. 3* hoteli s raňajkami, služby delegáta.