ÚvodNaše viacdňové zájazdy

Slovinsko - Chorvátsko

300 €

 

Slovinsko – Chorvátsko

Odchod autobusom z LM 01.05.24, v stredu ráno.

Návrat do LM zo soboty na nedeľu v noci 04-05.05.24

Cena  bez vstupov, s ubytovaním v hoteli min. 3* (2 x Ľubľana - Slovinsko,1 x v Chorvátsku), s raňajkami, autobusová doprava, delegát – 300 €/ minimálny počet 35 osôb.

(Bled, Bohinjské jazero, vodopád Savica, Ľubľana, Postojanská jama, Plitvické jazerá)

1. deň

Odchod v stredu skoro ráno zo SR, tranzit cez Rakúsko do Slovinska.

Príchod v neskorých poobedňajších hodinách. Ubytovanie. Krátka prehliadka Ljubljany, ktorá patrí k najmenším hlavným mestám Európy, ale má úžasnú atmosféru vďaka zachovaným secesným budovám, galériám, múzeám a kultúrnym podujatiam. Jej architektúru ovplyvnil aj svetoznámy slovinský architekt Jože Plečnik, ktorý tu má aj svoje múzeum. Plečnik sa významnou mierou podieľal na rekonštrukcii a prestavbe Pražského hradu v prvej tretine 20. storočia.  Individuálne voľno. Nocľah.

2. deň

Vo štvrtok po raňajkách presun do mestečka Bled, návšteva Bledského hradu, z ktorého sa návštevníkom naskytne krásny pohľad na mestečko a fascinujúce Bledské jazero s priezračnou tyrkysovou vodou a ostrovom uprostred. Plavba loďkou na ostrovček a návšteva barokového kostola.

Presun a transfer k Bohinjskému jazeru, ktoré leží v Triglavskom národnom parku a je jedným z najkrajších jazier Julských Álp. Program v národnom parku s bohatou faunou a flórou, prechádzka popri brehoch jazera, prípadne až k vodopádom rieky Savica. Návrat do hotela. Nocľah v Ľubľane.

3. deň

V piatok po raňajkách presun autobusom k Postojanskej jame. návšteva unikátnej jaskyne Postojanska Jama, ktorá je jednou z hlavných turistických atrakcií krajiny - pre návštevníkov je sprístupnených viac ako 5 km podzemných chodieb – časť prehliadky vláčikom. V prípade, že nám bude priať čas aj počasie, možná návšteva Predjamskeho hradu, ktorý je doslova prilepený k skale. Keďže je hrad postavený pod previsom skaly, z diaľky nie je veľmi viditeľný. Skladá sa z dvoch častí – vonkajšej a vnútornej, ktorú vlastne tvorí jaskyňa vyhĺbená riekou Lokva (preskúmaných bolo cca 13 km jaskyne). Hrad je opradený legendou o slovinskom Jánošíkovi, ktorého dolapili v tomto hrade len za pomoci zrady. Príchod poobede do Chorvátska ubytovanie, individuálne voľno - nocľah.

4. deň

V sobotu, po veľmi  skorých raňajkách, transfer k národnému parku Plitvické jazerá, prehliadka unikátnych Plitvických jazier známych z kníh Karla Maya - Winnetou. Sústava 16 jazier sa rozprestiera na ploche asi 2 km štvorcové a jazerá sú prepojené mnohými kaskádami a vodopádmi. Prehliadkové trasy sú vybudované chodníčkami a mostíkmi, časť prehliadky je možné absolvovať vláčikom alebo loďkou. Popoludní transfer na Slovensko, príchod v nedeľu ráno,(krátko po polnoci) do Liptovského Mikuláša.

 

Predpokladané výdavky na vstupy:

Hrad Bled – dosp. 13 € / študenti 8,50 €/ 14 rokov a menej 5 €

Postojanska jaskyňa – 28,50 €/22,80 €/17€,

Postojanska jaskyňa s hradom – 40,90 €/32,70 €/24,50 €

Plitvické jazerá – dosp. 300 Hrk( cca 40 €)/zľavnené 200 Hrk /120 Hrk.