ÚvodNaše viacdňové zájazdy

Malokarpatská vínna cesta

149 €

 Červený kameň, Modra – Pivnica u Pradeda, Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre,

Pezinok – Alegorický sprievod

( Poďakovanie a požehnanie úrody)

Pozývame vás na potulky po malokarpatskej vínnej ceste, ktorá vedie cez bývalé kráľovské mestá Bratislavu, Svätý Jur, Pezinok a Modru a priľahlé podkarpatské obce okresov Bratislava, Pezinok a Trnava. Na Malokarpatskej vínnej ceste sa každoročne striedavo v Modre a Pezinku konajú slávnosti „Malokarpatské vinobranie“, ktoré je oslavou práce vinohradníkov. Alegorický sprievod na vinobraní sa koná v tretiu septembrovú nedeľu, charakterizuje jednotlivé obce regiónu, miestne zvyky, kultúrne tradície, remeslá a ďalšie regionálne zvláštnosti.

17.09.22 – 18.09.22   

Cena 140 €/ osoba v dvojlôžkovej izbe

V cene je zahrnutá doprava klimatizovaným autobusom, akreditovaný sprievodca cestovnej kancelárie,  ubytovanie s večerou a raňajkami v malokarpatskom regióne, dohodnuté prehliadky, ako je uvedené v programe.

 1. deň – Zraz a odchod v sobotu ráno, najneskôr 07:00hod. Príchod na zámok Červený kameň, ktorého počiatky siahajú do prvej polovice 13. storočia. Jeho dejiny sa začali písať, keď česká kráľovná-vdova Konštancia Uhorská nechala pred rokom 1240 na svojich majetkoch postaviť hrad, ktorý sa stal známym pod menom Červený Kameň. Neskôr sa ako jeho vlastníci vystriedali viaceré významné uhorské šľachtické rody, medzi inými i Matúš Čák Trenčiansky, páni zo Svätého Jura a Pezinka, Zápoľskí alebo Turzovci. Do dejín hradu zasiahli najvýznamnejšie dva šľachtické rody, ktoré sa postupne stali jeho vlastníkmi: nemeckí Fuggerovci a uhorskí Pálfiovci. Posledný člen pálfiovského rodu opustil hrad v roku 1945 a o štyri roky neskôr bol hrad vyhlásený za štátny kultúrny majetok. Prehliadka veľkého okruhu trvá cca 75 minút.  Trasa vedie dvadsiatimi štyrmi bohato zariadenými miestnosťami. Prechádza salónmi, spálňami, jedálňou i rytierskou sálou, kde si môžete prezrieť inštaláciu dobového interiérového zariadenia šľachty od obdobia renesancie po obdobie secesie. Ďalej bude prehliadka pokračovať hradným podzemím, súčasťou ktorého je aj obranný systém hradu.

Po prehliadke, návrat do autobusu, smer Modra. Návšteva Múzea Ľudovíta Štúra. Súčasťou je aj Pamätná izba na prízemí, kde Ľ. Štúr strávil posledné tri týždne svojho života. Výstavnými prvkami sa snaží priblížiť atmosféru              a prostredie, v ktorom sa pohyboval Štúr a jeho súčasníci.

Dosť bolo kultúry, je čas zábavy. V historickej pivnici „U Pradeda“, nás čaká degustácia. Na Modre je krásne, že v nej nenájdete dve rovnaké starodávne pivnice, pričom každá z nich je zaujímavá a dýcha históriou. Práve táto pivnica     s pôvodnou dochovanou vstupnou chodbou, v ktorej sa pri čistení našla stará obdĺžniková ľadovňa, je z celého zastavania najstaršia. Postavená je z kameňa vynoseného z malokarpatských viníc a jej vek sa odhaduje na päťsto rokov. Pokiaľ zháňate kvalitné miestne vína od viacerých producentov, toto je pre vás to správne miesto.         Presun autobusom k hotelu. Ubytovanie, večera,  nocľah.

2. deň – V nedeľu ráno,  po raňajkách, presun do Pezinka. O 11:00 hodine ráno, začína historický Alegorický sprievod a Ekumenické poďakovanie a požehnanie úrody  na radničnom námestí. Na hlavnej tribúne sa vystrieda niekoľko hudobníkov , ľudové a tanečné súbory. Individuálny program.

Odchod v poobedných hodinách z Pezinka, príchod do Liptovského Mikuláša okolo 19:00 hod.

Vstupy

Červený kameň – Veľký okruh dosp. os.- 7 €, deti od 6-18r., ISIC karta – 3,50€, seniori nad 62 r. a ZŤP – 4,20€

Múzeum Ľudovíta Štúra – Expozícia , dosp.os. - 3€, Pamätná izba -2 €, zľavnené 1€

Degustácia „ U Pradeda“ - 17 € / osoba a obsahuje:
8 druhov vína po 3 fľaše zo vzorky, (5 x biele, 1 x rúžové a 2 x
červené), video prezentáciu dobových fotografii, syr, šunku, klobásku, domácu nátierku, kačaciu paštétu.