ÚvodNaše viacdňové zájazdy

Benátsky karneval a let anjela, Verona & benátske ostrovy

249 €/ os.

BENÁTSKY KARNEVAL A LET ANJELA

 VERONA, BENÁTSKE OSTROVY – MURANO, BURANO, TORCELLO

 Poznávací autobusový zájazd do najkrajšej farebnej lagúny Európy. Zamilujte sa do karnevalovej atmosféry, ako kedysi aj sám Casanova. Navštívte s nami mesto pompéznych stavieb a historických unikátov- Benátky. Opäť sa zamilujte v meste večnej lásky…Rómea a Júlie vo Verone. Obdivujte čaro remesiel benátskych ostrovov Murano “svetové hlavné mesto fúkaného skla” , Burano s jeho unikátnym čipkárskym remeslom a  najstaršie osídlené miesto lagúny, ostrov Torcello.

4 DNI/ 2 NOCI

Ubytovanie : 2 x hotel  4* s raňajkami.

Odchod  štvrtok večer 09.02.23. Návrat z nedele na pondelok  v noci cca 01:00 hod. (po polnoci 13.02.23)

Program:

Deň prvý - štvrtok

     Odchod podľa stanovených miest a časov zo Slovenska. Nočný prejazd s technickými prestávkami cez Rakúsko smer Viedeň, Gradz,  Rakúske Alpy – Klagenfurt, Villach, vstup do Talianska prechod cez Talianske Alpy smer Udine,  príchod v ranných hodinách do mesta Verona.

Deň druhý - piatok

     Verona , mesto  Schakespearovej lásky, kde uvidíme  Júliin balkón, ale aj svetoznámu arénu - priamo uprostred historického centra na námestí Piazza Bra stojí úžasne zachovalá rímska aréna, ktorá patrí k tým najväčším hneď po Koloseu a po amfiteátri v Capua. Aréna je k divadelným predstavením používaná dodnes., Len kúsok od Júliinho domu je námestie Piazza delle Erbe s trhoviskom obklopeným historickými budovami a nad nimi sa týči 84m vysoká veža Lamberti. Na námestí je aj fontána s rímskou sochou Madona di Verona. Len o pár metrov ďalej je ďalšie námestie – Piazza dei Signori, v ktorého strede stojí pomník talianskeho básnika Dante Alighieriho. Individuálne voľno napríklad aj na romatnický obed :-), odchod z Verony a príchod do Benátok. Po ubytovaní, oddych a podvečer možnosť individuálnych nákupov, či prechádzky za účelom chutnej talianskej kuchyne a dobrého vínka. Nocľah.

Deň tretí  - sobota

Po raňajkách presun vláčikom od nášho hotela, až do Benátok. Odtiaľ na nás čaká krásna plavba v benátskej lagúne. Prehliadka ostrovov trvá približne 3 hodiny. Prvým ostrovom je MURANO, ktoré je na celom svete uznávané, ako hlavné mesto fúkaného skla. Dnes si zachováva vzácne tajomstvá výroby starožitného skla, odovzdávané z generácie na generáciu majstrovskými sklármi, ktorí so skúsenými technikami a skúsenými odborníkmi rukami, transformovali v umeleckých dielach jednoduchú záležitosť. Zastávka v historickej továrni na sledovanie výroby skla.

Druhým ostrovom, ktorý navštívime je BURANO, „viacfarebná paleta“. Ostrov rybárov a vyšívačov „tombolo“, (starodávny nástroj) , pomocou ktorého sa v súčasnosti realizujú nádherné artefakty paličkovanej čipky. Hovorí sa, že jasná farba, ktorá odlišuje domy, slúžila rybárom, ktorí sa vracajú po rybárskom battee, aby rozpoznali svoje domovy, alebo prípadne nesprávnu manželku! 

Na konci je tretím ostrovom TORCELLO alebo, ako sa hovorí, „Turricellum“, najstaršie a najbohatšie osídlenie lagúny. V súčasnosti má iba 15 obyvateľov, ktorí sú rezidentmi svojho vzácneho archeologického dedičstva, ktoré si stále zachováva, z neho robí veľmi obľúbené turistické miesto.

Po skončení mini plavby pomedzi ostrovy, na nás čaká pešia prechádzka v dobe trvania okolo dvoch hodín, cez úzke benátske uličky, mostíky, množstvo kostolíkov, malých či väčších palácov. Na našej prehliadke samozrejme uvidíme oblúkový krytý most nárekov po kt. prechádzali väzni do väznice prepojenej s Dóžový palácom , Baziliku Sv. Marka, sídlo benátskeho patriarchu, síslo starej a novej prokuratúry (niekdajšie paláce bohatých benátskych rodín, kde sa nachádza aj známa  kaviareň Caffe Florian. Samozrejme uvidíme starú zvonicu, hodinovú vežu , knižnicu Marciana a iné. Individuálne voľno. Učasť na tradičnom zahájení „Festa delle Marie“ sa začína v San Piero di Castello, Castello okolo 14.30 hod., Pokračuje sa cez Garibaldi a Riva degli Schiavoni a na javisko Piazza San Marco, kde sa uskutoční oficiálna prezentácia karnevalu na verejnosti. Pocta, ktorú Doge priniesol dvanástim krásnym a skromným benátskym dievčatám, sa každoročne oslavuje a obdaruje ich  na oslave šperkami. Festival, jedinečný okamih obdivovania kostýmov benátskej tradície, trvá niekoľko dní až do tohto dňa - vyhlásenia Karnevalu Márie. Sprievod je sprevádzaný skupinami historických kostýmov z C.E.R.S. a združením priateľov Benátskeho karnevalového združenia, Benátskeho karnevalového medzinárodného zväzu, dámskeho a rytierskeho zväzu. Individuálne voľno na obed a oddych, potrebný pre zvyšok dňa.

Neskoro poobede, prípadne podvečer, návrat vláčikom do nášho hotela v Mestre. Individuálne voľno. Nocľah.

Deň štvrtý - nedeľa

    Po raňajkách, odchod vláčikom z Mestre do stanice Santa Lucia v Benátkach. Opäť sa vyberieme na námestie San Marca. Dnes pokojnejšie, bez vela kilometrov v topánkach si vychutnáme benátsku karnevalovú atmosféru.  Nájdeme  si vhodné miesto na pozorovanie ceremónie  „ let anjela „ ktorý sa spustí na oceľových lanách z najvyššej benátskej veže na námestí San Marka cca od 12:00 hod. do 13:00. Obyčajne sa človek oblečený v anjelskom kostýme spúšťa na lane ponad jasajúci dav zo zvonice San Marco na námestie v prvú festivalovú nedeľu popoludní. V úlohe anjela je zvyčajne známy športovec, umelec alebo víťaz minulého ročníka. Zvyčajne žena. (Musí to byť odvážne dievča preletieť cez námestie :-) 

Poobede po ceremónii je čas na odchod domov. Príchod do Liptovského Mikuláša v pondelok krátko po polnoci.

Informácie o hoteli :

https://www.ihg.com/crowneplaza/hotels/gb/en/quarto-daltino/vceqa/hoteldetail

  V cene nie je zahrnuté:

 Lístok na vláčik z Mestre do Benátok 2 €/ jeden lístok. (Potrebujeme 4 lístky počas nášho výletu)

   Hotel môže vyžadovať turistickú pobytovú taxu splatnú na mieste za noc cca 2.50 € až 3.50 € .

    Lodná preprava po benátskej lagúne 25 €/os. ( jedonrázový poplatok)

   Cestovné poistenie 1,40 € deň.

V cene je zahrnuté:

2x nocľah v hoteli HOTEL CROWNE PLAZA VENICE EAST 4* s raňajkami.

Autobusová doprava.

Služby sprievodcu.

Prehliadka vo Verone a vyššie uvedený program.

Zvoz bez príplatku LH, LM, RK a ďalej v obciach a mestách po trase v cene.

Na palube autobusu okrem dobrej nálady nebudú chýbať prekvapenia a darčeky.