ÚvodNaše jednodňové výlety

Výlet za vysvedčenie - Budapešť, Tropicárium, ostrov sv. Margity

40 €

 Výlet za vysvedčenie.

Budapešť, Tropicárium, Ostrov Sv. Margaréty.

Pri príležitosti konca školského roka, doprajte deťom darček -  výlet do slnečnej Budapešti, spoznať krásu a čaro mesta ktorému právom patrí prezývka Paríž východu.

Navštívime Tropicárium, prevezieme sa vláčikom po jednom z najväčších ostrovov na Dunaji – sv. Margaréty, pozrieme si najdôležitejšie pamiatky historického jadra.

Tropicarium je najväčšie morské akvárium v strednej Európe. Uchvacujúci pohľad je na 11-metrový dlhý tunel a na obrovské 4 metre hlboké žraločie akvárium si  nemôžte nechať ujsť. 

05.07.2023 a 15.07.23

Odchod v skorých ranných hodínách z Liptovského Mikuláša. Príchod do Budapešti. Následne môže začať skrátená prehliadka mesta so sprievodcom, zoznámime Vás s klenotmi  historického mesta. Uvidíte najvýznamnejšie a najkrajšie historické, architektonické pamiatky Budapešti. V bývalej časti Budín navštívime Rybársku baštu, kde uvidíme kostol sv. Mateja (Matyáša). Odkiaľ sa Vám otvorí prekrásna panoráma na nábrežie Dunaja, ktoré je zapísané do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Na Peštianskej strane Dunaja – v tzv. Belvárosi uvidíme ďalšie pamiatky: prekrásnu budovu Maďarského parlamentu, Baziliku sv. Štefana, Operu, Námestie Hrdinov, Andrássyho triedu. Uvidíme  námestie hrdinov, kde sa nachádzajú múzeá svetového kalibru, ako je Múzeum krásneho umenia  a Palác Umenia.  Presun na ostrov Sv. Margaréty, ktorý je takmer oázou uprostred rušnej Budapešti a je verejným parkom už od roku 1908. Tam sa prevezieme vláčikom po ostrove, plný kvetinových záhrad, uvidíme spievajúcu fontánu, mini zoo, stromy staršie ako 150 rokov, zrúcaniny kláštora princeznej Margaréty a iné. Po návšteve ostrova na Dunaji, pokračujeme autobusom ďalej mimo centra mesta, do Tropicária, najväčšieho v strednej Európe. ( https://tropicarium.hu/en/ ) Kto nemá záujem o návštevu Tropicária, v areáli sa nachádza menšie nákupné centrum, kde si môžete vychutnať koláčik, kávičku alebo shoping therapy.

Odchod z Budapešti , návrat do LM neskoro večer.

Nástupné miesta: LH, LM, RK, BB, ZV a ďalej smerom na hraničný prechod Šahy.

Vstupy:                                                             

Vláčik na ostrove sv. Margaréty - jednotný lístok 1500 HUF /os.( cca 5 €) Tropicárium - 2500 HUF/os. ( cca 10 €) 

Cestovná kancelária nezodpovedá za zmeny v cenách vstupov.