ÚvodNaše viacdňové zájazdy

Paríž & Disneyland na Veľkú Noc

329 €

28.03.24 - 01.04.24

Paríž  -  všetko čo potrebujete vidieť za krátky čas.

Ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami v Paríži.

Paríž, Louvre, Notre Dame, Opera Garnier, Pantheon, Place de la Concord, Place Vendôme , Champs Elysées , Le Défense, Montmartre, Disneyland, ........

Máte málo voľna a chcete spoznávať svet? Využite s nami veľkonočné sviatky. 

Mesto lásky, mesto svetiel, mesto módy. Akokoľvek mu poviete, faktom zostáva, že Paríž nespoznáte za jeden víkend. Aj po týždni strávenom v tomto meste budete mať pocit, že ste nevideli všetko. Vybrali sme preto pre vás tie najvýznamnejšie pamiatky, ktoré pri návšteve Paríža nemôžete vynechať.

Program:

1.deň :  Odchod autobusom 28.03.24 - štvrtok, v poobedňajších hodinách ( cca 16.00 hod.) Prejazd Českou a Nemeckou republikou. Technické prestávky.

2 deň: Príchod na poludnie do Paríža  29.03.24 – piatok. Ubytovanie, oddych. Podvečer sa vyberieme objavovať mesto lásky, mesto svetiel, mesto módy. Akokoľvek mu poviete, faktom zostáva, že Paríž nespoznáte za jeden víkend. Aj po týždni strávenom v tomto meste budete mať pocit, že ste nevideli všetko. Vybrali sme preto pre vás tie najvýznamnejšie pamiatky, ktoré pri návšteve Paríža nemôžete vynechať. Spolu sa vyberieme do štvrte ktorá je navždy spojená s časmi, kedy tu žili a tvorili slávny Picasso, Toulouse Lautrec,  Utrillo, či nezabudnuteľný Vincent Van Gogh - Montmartre. Uvidíme známi kabaret Moulin Rouge, navštívime baziliku Sacré Ceur, ktorá je nielen druhou najnavštevovanejšou sakrálnou stavbou po Katedrále Notre Dame, ale aj akýmsi symbolom pokánia vtedajších morálne upadajúcich Parížanov frustrovaných porážkou s Prusmi. Po nádhernej prehliadke tejto skvostnej stavby sme sa presunuli o kúsok ďalej. Okrem typických francúzskych kaviarničiek a pekárničiek sa lemujú uličky aj stánky s oblečením a samozrejme suvenírmi. Hromada ľudí a medzi nimi sa predierajúce autá, všade veľa turistov, to všetko nám dotvára nezabudnuteľný kolorit tohto miesta. Kedysi sa stretávali na námestíčku Place du Tertre maliari, sochári, rezbári, ale aj predavači znamenitého francúzskeho vínka. Práve tu nachádzali svoju umeleckú inšpiráciu také osobnosti umenia ako už spomínaní Pablo Picasso, Edgar Degas, Vincent van Gogh, či Camille Pissarro či Pierre-Auguste Renoir a mnoho ďalších. Návrat do hotela. Nocľah.

3. deň: Sobota 30.03.24. Po raňajkách nasleduje túlanie sa mestom, uvidíme sídlo vlády, operu Garnier, slávny Víťazný oblúk, ktorý dal na znak svojej sily postaviť Napoleon Bonaparte na námestí Étoile. Rozbieha sa od neho osem veľkých avenue,a my sa jednoznačne prejdeme cez Champs Élysées, najprestížnejší parížsky bulvár. Navštívime ostrovček Cité a poberieme sa za ďalšou pamiatkou. Ešte z hodín literatúry sa vám v spojitosti s hlavným mestom Francúzska istotne vybaví dielo Victora Huga Chrám Matky Božej v Paríži. Práve veľkolepá katedrála Notre Dame denne priťahuje tisícky turistov, prichádzajúcich nielen kvôli modlitbám, no najmä pre vznešenú nádheru tohto architektonického skvostu. A teraz to hlavné - najvyššia stavba v Paríži a jedna z jeho dominánt, Eiffelova veža.....čo viac dodať ? Vychutnajte si výhľad na mesto z jej najvyššieho poschodia. Uvidíme okrem iného Invalidovňu, kde je pochovaný sám Napoleón, záhrady Trocadéro. Individuálne voľno. Podvečer  sa prejdeme nočným Parížom , metrom sa odvezieme do hyper modernej štvrte La Defense a keď sa už mesto oblečie to trblietavého nočného šatu, vám ponúkneme plavbu po Seine, uvidíte tie najkrajšie skvosty Paríža, romantické mosty a samozrejme osvetlenú Eiffelovu vežu. Návrat do hotela. Nocľah.

4 deň: Nedeľa – 31.03 – Po raňajkách máte možnosť si vybrať. Múzeum Louvre alebo Disneyland? Po raňajkách si naložíme všetky veci do autobusu a poberieme kade tade. Program je dobrovoľný.  Ponúkame Vám zábavu v Disneylande, kde sa každé srdce rozosmeje, zabaví, kde v sebe prebudíme zabudnuté deti. Len 40 minút vzdialený zábavný tematický park, nám zaručí program na celý deň. Individuálne voľno. Odchod na Slovensko.

Milovníci umenia, si vychutnajú deň v Paríži. Individuálne voľno. Odporúčam návštevu múzea Louvre,  ktorý  sa nachádza v palácovom komplexe v centre Paríža, a je to zároveň bývalé sídlo francúzskych kráľov. Dnes je v ňom umiestnené jedno z najväčších múzeí sveta - Musée du Louvre. Kedysi to bol hlavný palác kráľov, neskôr ho zanedbávali kvôli Versailles, ktorý dal postaviť kráľ Ludovít XIV. Dnes sa v areáli nachádza napríklad sklenená pyramída, ktorá tvorí hlavný vstup do zámku. Je to monumentálne miesto v samom srdci Paríža. Odchod z Paríža autobusom smer Slovensko.

5. deň – Pondelok 01.04.24 – Príchod v poobedňajších hodinách do LM.

V cene nie je zahrnuté cestovné zdravotné poistenie a vstupy.

Vstupy -

Múzeum Louvre - 20 €, ( vstupné hradia všetci v prípade skupinovej prehliadky so prievodcom bez čakacej doby v rade a na  lístky. Individuálne vstupné do 26 rokov je zdarma. )

Eiffelova veža 2. poschodie - schody: 11,30 € (dospelý), 5,60 € (12 - 24 rokov), 2,80 € (4 - 11 rokov)

Eiffelova veža 2. poschodie - výťah: 18,10 € (dospelý), 9 € (12 - 24 rokov), 4,50 € (4 - 11 rokov)

Eiffelova veža 3. poschodie - výťah: 28,30 € (dospelý), 14,10 € (12 - 24 rokov), 7,10 € (4 - 11 rokov)Plavba po rieke Seina 15 €

Zábavný park Disneyland - 1 park od 12 rokov / dospelý - od 84 €, dieťa (3-11) - od 78 €.

Nástup LH, LM, RK, ZA, TE a v smere trasy. 

Rezervácie s povinnou zálohou 30% do 30.11.23

info@discovery-travel.sk, 0907032275