ÚvodNaše jednodňové výlety

Večerná Budapešť - Plavba po Dunaji v cene

45 €

Tento výlet je venovaný milovníkom romantiky, kde sa budeme kochať krásami  nielen dennej, ale aj večernej Budapešti známej ako aj " Perla na Dunaji ".

04. septembra 2021

Napriek tomu, že to bude večerná Budapešť, rozhodla som sa, že je škoda nevyraziť čím skôr.

Preto odchod je plánovaný cca na 10.00 hod doobeda. (260 km.)

Príchod do Budapešti, cca okolo 15.00 hod.  Krátka pauza na kávičku v známej kaviarni Gerbeau alebo neskorý obed na pešej zóne Vaci .Následne môže začať prehliadka mesta so sprievodcom, zoznámime Vás s klenotami  historického mesta. Uvidíte najvýznamnejšie a najkrajšie historické, architektonické pamiatky Budapešti. V bývalej časti Budín navštívime Rybársku baštu kde uvidíme kostol sv. Mateja (Matyáša). Odkial sa Vám otvorí prekrásna panoráma na nábrežie Dunaja, ktoré je zapísané do Zoznamu svetového kultúrneho dedicstva UNESCO. Niekdajšiu pevnost Citadela. Na Peštianskej strane Dunaja – v tzv. Belvárosi uvidíme dalšie pamiatky: prekrásnu budovu Madarského parlamentu, Baziliku sv. Štefana, Operu, Námestie Hrdinov, Andrássyho triedu a iné.

Potom sa nalodíme a romantická atmosféra mesta sa blíži k svojmu vyvrcholeniu. Nezabudnuteľný zážitok Vám ponúkneme večernou plavbou na komfortnej presklennej lodi, so sprievodcom , historickým výkladom a samozrejme chvíľkou pohody pri tónoch slávnej skladby Johanna Straussa  - Na krásnom modrom Dunaji a poháriku šampanského.

Odchod z Budapešti cca o 22.00, príchod do LM cca 03.00 . Zvoz bez príplatku z Popradu, Važec, Východná, Liptovský Hradok, Liptovský Mikuláš, Ružomberok atď. po trase.